fbpx

Kosze z Polski na targach w Dortmundzie

We wrześniu zaprezentowałyśmy kosze z Polski na targach Creativa w Dortmundzie. Wszystkie wydarzenia w tym roku są naznaczone niepewnością, powodowaną obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19. Udział w targach był jednak pozytywnym i przyjemnym doświadczeniem – mimo zmniejszonej frekwencji spotkaliśmy wielu wspaniałych ludzi.

Spędziłyśmy dni rozmawiając, wyplatając i prezentując kosze z Polski, ręcznie tworzone przez polskich mistrzów, z roślinnych materiałów. Udzielałyśmy wywiadów, prowadziłyśmy pokaz wyplatania z wikliny w niemieckiej telewizji oraz odpowiedziałyśmy na mnóstwo pytań dziennikarzy i klientów.

Przytulna domowa przestrzeń i kosze z Polski

Polskie, piękne kosze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nasze stoisko zostało profesjonalnie zaprojektowane i przygotowane przez stylistkę wnętrz, Alicję Urbańską-Czyż. W wielkiej hali targowej stworzyłyśmy razem domową i przytulną przestrzeń. Nasze kosze roztaczały swój naturalny i ekologiczny urok, otoczone ciepłym światłem, miękkimi materiałami, roślinami i też apetycznymi warzywami oraz owocami. Polskie rzemiosło robi wrażenie na całym świecie – a nasze kosze wyplatają mistrzynie i mistrzowie tej sztuki. Wszystko w duchu bliskości z naturą.

Na naszym stoisku proponowałyśmy dodatkowe atrakcje. Opowiadaliśmy uczestnikom o naszej współpracy z mistrzami rzemiosła oraz o rozmaitych materiałach używanych w Polsce. Byłyśmy dobrze przygotowane – potrafiłyśmy użyć specjalistycznych słów w języku niemieckim, dotyczących roślin używanych do wyplatania. Odwiedzających również zaskakiwało, że potrafiłyśmy powiedzieć „pałka wodna” czy „korzeń świerka” po niemiecku. Nasze wizytówki rozchodziły się w zawrotnym tempie.

Prowadziłyśmy też warsztaty

Prowadziłyśmy też warsztaty wyplatania z wikliny, które przyciągnęły wielu chętnych. Kosze jak zawsze łączą i budzą dobre wspomnienia. Niejedna osoba opowiadała nam o wyplatanych koszach z dzieciństwa, które były w domach rodzinnych. „Bardzo przyjemnie prowadziło mi się warsztaty, ludzie chętnie słuchali opowieści z życia Serfenty, a jedna uczestniczka nawet zaprosiła mnie na kawę” – takie to przyjemności miały na targach Krężi i Agata. Sporo osób chciało nauczyć się wyplatania i stworzyć coś całkiem nowego na własny użytek. Może za rok również pojedziemy tam z warsztatami wyplatania ze słomy.

Potrzebujemy relacji

Cieszymy się bardzo, że targi odbyły się pomimo tego, że w Niemczech jeszcze wiele wydarzeń nie wraca do kalendarium. Uważamy, że zostały zorganizowane w sposób odpowiedzialny. Takie wydarzenia są dla nas ważne – mimo panującej pandemii do życia potrzebujemy kontaktu z ludźmi i relacji biznesowych, na których opiera się nasze istnienie.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”. Projekt „Polskie rzemiosło i design na japońskim i europejskim rynku”.

Udostępnij:

Podobne wpisy