fbpx
W ramach warsztatów

zapewniamy

Używamy narzędzi do wyplatania - sekator i nóż, a także unikatowe igły plecionkarskie

Własne materiały i narzędzia

Autorskie programy warsztatów plecionkarskich i wikliniarskich w Serfencie

Autorskie programy zajęć

Warsztaty kreatywne dla grup - w Waszej siedzibie lub w Cieszynie

Zajęcia dla wszystkich grup wiekowych

Przyjdź na warsztaty i wypleć swój własny kosz, poznaj naturalne polskie materiały i dowiedz się więcej o plecionkarstwie na całym świecie!

Nie musisz nic umieć ani mieć specjalnego talentu – wszystkiego Cię nauczymy.

Bieżące warsztaty grupowe i indywidualne sprawdzisz tutaj!

Kup bilet, zapisz się i wyplataj z nami!

To przyjemne warsztaty wyplatania ze słomy żytniej z pięknym rezultatem. Każdy na warsztatach pod okiem profesjonalnej instruktorki wyplecie własny kosz na chleb. Może służyć do podawania pieczywa ale też do wyrastania ciasta chlebowego!

Godziny spędzone na wyplataniu to bardzo odprężający czas. Kiedy ręce pracują, głowa odpoczywa.

To przedmiot w 100% naturalny i ekologiczny, pasujący swoim stylem do każdego wnętrza. Kosze ręcznie robione są osobiste i wyjątkowe, to prawdziwa duma z pracy własnych rąk.

Narzędzia powstają ręcznie w warsztacie, to zaprojektowane przez nas igły plecionkarskie. Użyta do warsztatów słoma jest ścinana ręcznie, coraz trudniej taką słomę zdobyć. Zobacz, jak wygląda taki kosz – efekt końcowy! 

Dla kogo: dla każdego, dla dorosłych i dzieci od lat 12, nie trzeba posiadać plecionkarskich umiejętności

Czas trwania 6 godzin

Ilośc uczestniczek i uczestników w grupie: max 10 osób.

Co wypleciemy? Kosz/misę ze słomy, stylowy, naturalny i osobisty.

Materiał: Słoma żytnia ręcznie ścinana, ręcznie darta wierzbowa dartka oraz taśma wiklinowa,  narzędzia: zaprojektowana igła plecionkarska

Gdzie? U nas w Cieszynie (zapraszamy w odwiedziny!) albo w Twojej instytucji/ miejscu/ domu.

Cena: 3900 zł

Cena zawiera wynagrodzenie instruktora, materiał i jego wcześniejsze przygotowanie, dojazd.

* długość warsztatów oraz wyplatane formy możemy dostosować do Państwa potrzeb, o cenie decyduje wielkość grupy, długość trwania warsztatów oraz dojazd.

Na wszystkie pytania odpowie Anna Krężelok, zadzwoń lub napisz:

biuro@serfenta.pl

tel: 517 152 687

 

Warsztaty wyplatania rodzinne w Cieszynie

Przyjedź do nas z rodziną na warsztaty wyplatania! Rodzinne warsztaty to miła atmosfera, doświadczenie które łączy – i piękne efekty wspólnej pracy!

Zapraszamy w dogodnym dla Ciebie terminie do siedziby Serfenty w Cieszynie, każdy wyplecie wiklinową tacę. Zaczynamy wszyscy od tej samej postawy i nauki splotów, ale często jest tak, że efekt końcowy każdy ma inny estetycznie i z własną fantazją!

Przyjemna atmosfera, rzemiosło i relaks, a to wszystko w Cieszynie, pięknym mieście na granicy PL/CZ, świetny pomysł na wspólną aktywność dla całej rodziny.

Każdy może wziąć udział w warsztatach, nawet jeśli nigdy nie wyplatał – to będzie pierwszy raz. Można też nie wierzyć w swoje talenty – my wierzymy, że każdy może wyplatać. Spróbuj z nami i pokaż rodzinie, jakie to fajne!

Co dają Ci nasze warsztaty? (czytaj więcej!)

Kiedy ręce wyplatają – głowa odpoczywa, tak właśnie wyglądają nasze warsztaty.
To wspólne doświadczenie w gronie bliskich i praca rąk, która łączy pokolenia
Zrobimy wiklinowe tace - na owoce, chleb albo i nawet na telefon komórkowy, w 100% naturalne i ekologiczne.
Wyplatamy wszystko totalnie ręcznie, z dużą dawką serca i nutką poczucia humoru, bo warsztaty to nie tylko piękny przedmiot, który potem zabierzesz do domu – to miło spędzony czas.
Na warsztacie wszyscy używamy też narzędzi - to dla młodszych uczestników ważna nauka!
Każdy robi to samo, ale zobacz na zdjęciach - każdy przedmiot jest bardzo osobisty i wykończony z własnym odczuciem estetycznym.

Czas: zarezerwujcie 3 godziny na warsztaty.

Kiedy: w dogodnym dla Was terminie - umówimy się po zakupie biletu.

Liczba uczestników: 4-6 osób.

Cena: 1200 zł

Ważne: minimalny wiek dzieci to 7 lat. Jeżeli dziecko jest młodsze, będzie wyplatało jeden przedmiot wspólnie z rodzicem/opiekunem.

Co zawiera oferta: wiedzę, naukę wyplatania oraz miło spędzony czas, materiały i narzędzia, fartuszki, opowieści o plecionkarstwie, pokaz ciekawych koszy, kawę, herbatę, wodę i przekąskę słodko/słono/owocową.

Gdzie pleciemy: Cieszyn, Srebrna 1, Serfenta!

Jeżeli chcesz łatwo kupić i zapłacić - idź do sklepu: https://sklep.serfenta.pl/pl/product/warsztaty-rodzinne

Warsztaty wyplatania z wikliny, relaks z przyjaciółmi

Przyjedź do nas z przyjaciółmi na warsztaty wyplatania! Takie warsztaty to miła atmosfera, doświadczenie które łączy – i piękne efekty wspólnej pracy. Kiedy ręce wyplatają – głowa odpoczywa!

Zapraszamy w dogodnym dla Was terminie do siedziby Serfenty w Cieszynie, każdy wyplecie indywidualną i osobistą wiklinową tacę. Zaczynamy wszyscy od tej samej postawy i nauki splotów, ale często jest tak, że efekt końcowy każdy ma inny estetycznie i z własną fantazją.

Zrobimy stylowe wiklinowe tace – na owoce, chleb albo i nawet na telefon komórkowy, w 100% naturalne i ekologiczne. Wyplatamy wszystko totalnie ręcznie, z dużą dawką serca i nutką poczucia humoru, bo warsztaty to nie tylko piękny przedmiot, który potem zabierzesz do domu – to miło spędzony cza

Przyjemna atmosfera, rzemiosło i relaks, a to wszystko w Cieszynie, pięknym mieście na granicy PL/CZ, świetny pomysł na wspólną aktywność i wycieczkę na weekend.

Każdy może wziąć udział w warsztatach, nawet jeśli nigdy nie wyplatał – to będzie pierwszy raz. Można też nie wierzyć w swoje talenty – my wierzymy, że każdy może wyplatać. Na zdjęciu grupa przyjaciół z Katowic, która zamówiła warsztaty na urodziny prezent dla solenizantki!

Czas: zarezerwujcie 3 godziny na warsztaty.

Kiedy: w dogodnym dla Was terminie - umówimy się po zakupie biletu.

Liczba uczestników: 4-6 osób.

Cena: 1200 zł

Ważne: jeżeli chcecie wziąć ze sobą dzieci, minimalny wiek do samodzielnego wyplatania to 7 lat. Jeżeli dziecko jest młodsze, będzie wyplatało jeden przedmiot wspólnie z rodzicem/opiekunem.

Co zawiera oferta: wiedzę, naukę wyplatania oraz miło spędzony czas, materiały i narzędzia, fartuszki, opowieści o plecionkarstwie, pokaz ciekawych koszy, kawę, herbatę, wodę i przekąskę słodko/słono/owocową.

Gdzie pleciemy: Cieszyn, Srebrna 1, Serfenta!

Napisz do nas: biuro@serfenta.pl

Albo zadzwoń: +48517152687

Wszystko opowiemy!

Warsztaty wyplatania z wikliny z Serfentą

Wyplatanie to relaks i odpoczynek, kiedy ręce pracują – głowa odpoczywa. Godziny spędzone wspólnie z nami i naturalnymi, pachnącymi materiałami działają dobrze na ciało i umysł. Każdy na warsztatach pod okiem profesjonalnej instruktorki pozna podstawowe sploty i zabierze do domu własnoręcznie wykonane, piękne przedmioty.

W wiklinowym cyklu proponujemy 4 spotkania z wikliną dla dorosłych*. Uczestnicy wyplotą wiklinowe tace na owoce, wianki czy wiklinowe kule. Te warsztaty to nie tylko nauka techniki i piękny efekt – to też miło spędzony czas, opowieści o plecionkarstwie, w którym mamy już 15 lat doświadczenia oraz odpoczynek przy pracy rąk.

Zapewniamy materiały i narzędzia, wiedzę i naukę umiejętności oraz miłą atmosferę. Wiklina to wspaniały materiałem o wielu możliwościach!  Zapraszamy do kontaktu instytucje, domy kultury, muzea, biblioteki ale też wszystkie miejsca, w których dzieje się dużo i ciekawie!

Dla kogo: dla każdego, dla dorosłych, nie trzeba posiadać plecionkarskich umiejętności

Istnieje możliwość zamiany jednego spotkania na warsztat z wikliną dla dzieci.

Czas trwania: 4 x 3 godziny (częstotliwość spotkań do ustalenia),  przewidywane 10 osób w grupie.

Co wypleciemy? Ozdobną tacę na owoce lub słodycze, wianki z wikliny (baza do wielu innych dekoracji), lampkę - kulę z wikliny,  wiszące wiklinowe ozdoby techniką koboko, w okresie świątecznym mogą to być np. świąteczne ozdoby. 

Materiał: wiklina świeża lub okorowana, narzędzia: sekatory

Cena podstawowa za cały cykl warsztatowy: 10 000

* w razie innej potrzeby dot. cyklu warsztatów skontaktuj się z nami, przygotujemy dla Ciebie wycenę indywidualną.  Chcesz dowiedzieć się więcej i zamówić – zadzwoń lub napisz do nas!

UWAGA! W 3 godziny jesteśmy w stanie poznać materiał, wykonać drobne przedmioty. Jeżeli chcesz zamówić warsztaty wyplatania kosza wiklinowego dla grupy osób, skontaktuj się z nami.

Na wszystkie pytania odpowiedzą Paulina Adamska i Łucja Cieślar

biuro@serfenta.pl

tel: 507 933 191

Wyplatanie z Serfentą podczas Jarmarku Jagiellońskiego - warsztaty wyplatania dla dzieci

Masz firmę eventową i szukasz fajnych atrakcji dla swoich klientów? Oferujemy Ci ciekawe stanowisko warsztatowe, które przygotujemy ekologicznie, kreatywnie i w miłej atmosferze. Zaproś nas na targi, festiwal, festyn czy konferencję – zapewnimy ciekawe atrakcje Twoim gościom i uczestnikom wydarzenia.

Prowadzimy kącik twórczy – warsztaty otwarte tzw. przepływowe, w którym każdy chętny może miło spędzić czas, zatrzymać się na chwilę, wykonać coś pięknego i iść dalej, do kolejnych atrakcji. Wykonujemy własnoręcznie ozdoby z wikliny, słomy, trawy i innych materiałów – naturalnych oraz recyklingowych.

Chcesz mieć atrakcyjne stoisko dla swoich gości na imprezie, wydarzeniu, zabawie? Pleciemy na festiwalach, konferencjach, imprezach filmowych, wydarzeniach kulturalnych, Industriadzie, dniach miasta, dożynkach, warsztatach rodzinnych i innych wydarzeniach. Program dostosujemy do charakteru wydarzenia i odbiorców.

Skontaktuj się z nami, będziemy tam!

Cena podstawowa: 4900 zł

Możemy dopasować czas trwania do potrzeb Twojego wydarzenia. Chcesz dowiedzieć się więcej i zamówić – zadzwoń lub napisz do nas!

Na wszystkie pytania odpowie Anna Krężelok:

biuro@serfenta.pl

tel: 517 152 687

Dla świata designu proponujemy warsztaty materiałoznawstwa i wyplatania z rogożyny (pałki wodnej, typha latifolia).  Na warsztatach podzielimy się unikatową wiedzą, którą długo zdobywałyśmy – możliwości materiału, obróbka i przygotowanie, czyszczenie i moczenie, pokaz wyplecionych kolekcjonerskich produktów oraz możliwości projektowych. Prowadziłyśmy już takie warsztaty dla ASP Katowice oraz Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie i mamy w tym duże doświadczenie.

Na warsztatach testujemy możliwości materiału ale też przekazujemy ogrom wiedzy. Poznajemy ten roślinny materiał dokładnie – botanicznie oraz technicznie, plecionkarsko – od ścinki do przygotowania gotowego materiału.  Jest też możliwość dodatkowego zakupu materiału do eksperymentów własnych.  Posiadamy w naszej kolekcji wiele przykładów, które chętnie Wam pokażemy.

Ten materiał to roślina wodna, ręcznie ścinana w stawie – dowiesz się tu o niej wszystkiego i będziemy z nią eksperymentować – zgniatać, skręcać i rozbijać oraz najważniejsze – wyplatać. To jest bardzo przyjemne!  Można z niej też wyplatać torby i kapelusze. Poznasz go od podszewki i łykniesz dużą dawkę wiedzy.

Oprócz zdobycia wiedzy to też praktyka, wyplatanie to też relaks i odpoczynek, to przyjemne warsztaty wyplatania ze niezwykłego materiału – rogożyny. A to wszystko w pięknym mieście na granicy PL/CZ.

Narzędzia których używamy powstają ręcznie w lokalnym warsztacie ślusarskim – igła plecionkarska.

Dla kogo: dla grupy dorosłych zainteresowanych głębokim poznaniem materiału rogożyny w teorii i praktyce

Czas trwania: 8 godzin, 1 dzień

Ilość uczestniczek i uczestników w grupie: max 10 osób.

Materiał: Przygotowana odpowiednio i oczyszczona rogożyna (pałka wodna, typha latifolia),  narzędzia: zaprojektowana igła plecionkarska, noże, młotki, fartuchy

Gdzie? U nas w Cieszynie w pracowni na ul. Srebrnej 1

Cena: 3500 zł netto-brutto

Cena zawiera wynagrodzenie instruktora, materiał i jego wcześniejsze przygotowanie.

POPROWADZI WARSZTATY

Łucja Cieślar z Serfenty. Wyplatania z rogożyny nauczyła się od mistrzyni Heleny Rogali i Stefanii Suchory, jest zakochana w rogożynie i uwielbia ten miękki materiał. Ekspertka od tego materiału, instruktorka warsztatów z rogożyny i nie tylko, musicie ją poznać osobiście, warto!

Zadzwoń lub napisz:

biuro@serfenta.pl

tel: 517 152 687

 

Jeżeli masz inną potrzebę / indywidualne zapytanie dotyczące warsztatów – zadzwoń lub napisz do nas.

Na wszystkie pytania odpowiedzą Paulina Adamska i Łucja Cieślar:

biuro@serfenta.pl

tel: +48 507 933 191