fbpx

Zespół

Paulina Adamska

Prezeska Stowarzyszenia Serfenta, antropolożka, edukatorka. Od 16 lat prowadzi Serfentę w kierunku, w którym łączy rzemiosło z ludzkimi potrzebami i z biznesem, co sprawia, że jej ukochane rzemiosło – plecionkarstwo – tętni życiem. Jest ekspertką z zakresu plecionkarstwa, ale też kontaktów zagranicznych i sprzedaży rzemiosła w Polsce i zagranicą. Doświadczona instruktorka rzemiosła, specjalizuje się w wiklinie, rattanie i słomie. Wiedzę zdobywała studiując rzemiosło artystyczne na Uniwersytecie Ludowym Rzemiosła Artystycznego w Polsce oraz praktykując rzemiosło u najwybitniejszych mistrzów i artystów w kraju i za granicą. Przeprowadziła setki warsztatów plecionkarskich dla dzieci, dorosłych i seniorów. Wzorcowe praktyki oraz silny fokus na zrównoważony biznes – to jej klucz do sukcesu. Rozpoczynała od badań rzemiosła plecionkarskiego w Polsce, teraz reprezentuje niematerialne dziedzictwo kultury w UNESCO na arenie całego świata.

  • +48507933191

Łucja Cieślar

Współtworzy i współzarządza Serfentą, która od 16 lat pracuje z rzemiosłem plecionkarskim. Jest współautorką modelu biznesowego „Inoovation Model of Craft Revitalisation”, którego celem jest utrzymanie ciągłości umiejętności rzemieślniczych, ich uwspółcześnianie oraz – co najważniejsze – urynkawianie. Udostępnia, upowszechnia i promuje niematerialne dziedzictwo kultury na całym świecie. Ekspertka ds. social mediów i komunikacji oraz sprzedaży internetowej w Serfencie. Uważa, że doświadczenie rzemiosła powinno być dostępne dla wszystkich. Jej ulubiony materiał plecionkarski, z którego prowadzi warsztaty materiałoznawcze dla projektantów i projektantek, to rogożyna.

  • +48507292666
Serfenta Urszula Szwed doradczyni biznesowa

Urszula Szwed

Doradczyni biznesowa specjalizująca się w odpowiedzialnym biznesie. Ekspertka w zakresie budowania produktów i usług (silnych na rynku), opartych na niematerialnym dziedzictwie kultury i zasobach artystycznych. Specjalistka w zakresie procesów ekonomizacji III sektora. Praktyczka zarządzania innowacyjnymi produktami i usługami w warunkach rynkowych. Od 5 lat doradza Serfencie w procesie pełnej ekonomizjacji, współautorka modelu biznesowego. Miłośniczka Excela.

Warsztaty wyplatania z wikliny Serfenta Śląsk, Zagłębie i okolice

Kasia Kowalska

Utalentowana plecionkarka – wikliniarka, absolwentka ULRA w Woli Sękowej. Podróżniczka i przewodniczka, pełna energii i pomysłów i otwarta na nowości. Polecamy poznać ją na warsztatach – wyplata z nami na Śląsku, w Zagłębiu i południowej Polsce.

Daria instruktorka wyplatanie z wikliny Serfenta

Daria Czauderna

Zawsze pełna optymizmu instruktorka, którą spotkacie na wiklinowych warsztatach dla dorosłych i dla dzieci! Wprowadzi Was w tajniki podstaw wyplatania i sprawi, że pokochacie plecionkarstwo.

Anna Krężelok

Wiceprezeska, od lat zaangażowana w działania Serfenty.

  • +48517152687

Norman Tighe

Utalentowany plecionkarz skupiony na wyjątkowym materiale – korzeniu świerka. Wyplatania uczył się u naszego mistrza Jana Zogaty. Teraz chętnie razem z nami pokaże Wam, jak wspaniały jest ten materiał!  Bezdyskusyjnie jest najlepszy z nas w języku angielskim – z pochodzenia jest Brytyjczykiem, od wielu lat mieszka w Polsce.

Anna Koblak

Utalentowana plecionkarka z doświadczeniem w prowadzeniu warsztatów artystycznych. Wyplata z wikliny, słomy, rogożyny, trawy oraz przeróżnych innych materiałów. Z uśmiechem wprowadzi Was w tajniki plecionkarstwa, polecamy Wam warsztaty z Anią!

Magdalena Kokora

Artystka pełną duszą. Gdy nie wyplata, to maluje, projektuje i tańczy. Kolejna jej supermoc – to język czeski! Może poprowadzić dla Was warsztaty również po czesku. Zamów warsztaty i poznaj Magdę!

Zbigniew Polaczyk

Mistrz plecionkarz-koszykarz, prowadzący warsztaty, jak też realizujący nietypowe plecionkarskie zamówienia. Instruktor rękodzieła artystycznego z wieloletnim zapleczem pracy w Warsztatach Terapii Zajęciowej i ogromną fantazją.