fbpx

Podsumowanie niezwykłego roku 2021 w Serfencie

Czas na podsumowanie tego niezwykłego roku 2021! Wiecie co, rok ma 12 miesięcy. Odkrycie? Trochę tak, bo jak zaczęłyśmy podsumowywać wszystko, co zrobiłyśmy w tym ZOZI, to… nie możemy w to uwierzyć. To wszystko i jeszcze więcej zrobiłyśmy w 12 miesięcy, w dodatku w roku pandemii. Jeżeli masz ochotę możesz razem z nami otworzyć butelkę szampana!

Warsztaty plecionkarskie dla każdego

Poprowadziłyśmy 31 warsztatów. 31 warsztatów/ 12 miesięcy, w tym warsztaty indywidualne, grupowe i z mistrzami, dla ASP. Użyłyśmy materiałów takich jak: wiklina, rogożyna, słoma, korzeń świerka, a także rattan. Wyplatałyśmy w Polsce i zagranicą.

To niesamowita ilość, dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili i dołączyli do świata Serfenty. Warsztaty indywidualne to czas relaksu i również odpoczynek z pachnącymi, naturalnymi materiałami. Jeżeli jeszcze z nami nie wyplatałaś/ wyplatałeś, koniecznie przyjedź w Nowym Roku!

Podsumowanie podróży w 2021 roku

Oprócz tego w tych samych miesiącach pojechałyśmy do: Islandii, Norwegii, Korei Południowej i Słowacji. Nasze kosze z Polski znalazły się na całym świecie w te 12 miesięcy, również w Japonii. Serio.

Przygotowane przez nas materiały znalazły się na targach Expo2021 w Dubaju prezentując polskie rzemiosło, przygotowałyśmy prezentacje o designie i rzemiośle, przyjmowałyśmy w Cieszynie wizyty studyjne i gości z całego świata, nawet z Japonii.

TV, Radio, wystawy, filmy!

Wystąpiłyśmy w telewizji, a także pojawiłyśmy się w pięknej książce Doroty Borodaj „Ręcznie rozbione”! Aż 6 razy udzieliłyśmy wywiadów radiowych (dziękujemy Radio 357, Radio Katowice, Radio Kraków, Program 4 Polskiego Radia oraz Radio RMF Classic oraz Pawłowi Drozdowi z Brzmienia Świata z lotu Drozda, za świąteczny odcinek z Serfentą.

Świąteczne Brzmienie świata z lotu Drozda – z Serfentą. Posłuchaj!

Ukazało się o nas kilka artykułów w prasie i na blogach, najnowszy na blogu Harel – o naszej wizycie w Korei Południowej, przeczytaj!

https://harelblog.pl/2021/12/28/co-sie-plecie-w-korei/

Wystąpiłyśmy na wystawie Projekt Pracownie, dostałyśmy nominację do nagrody NOIZZ.pl , zrealizowałyśmy jeden dyplom z wikliny dla absolwentki ASP, a także przygotowałyśmy nowe produkty na zamówienie. Sprzedajemy kosze i wiedzę w sklepie sklep.serfenta.pl już drugi rok.

Słomokulka, niezwykły kosz ze słomy od Serfenty

To naprawdę jeszcze nie koniec, bo do tego mamy działalność gospodarczą, więc po prostu oprócz tego wykonujemy pracę wokół tego, prowadzimy SM, szkolimy się z Ulą Szwed.

I jeszcze – wisienka na torcie – nagrałyśmy dwa filmy! Najnowszy, niesamowity i zupełnie inny niż dotychczas możesz zobaczyć tutaj! Zrealizowany wspólnie z studio Dinsky oraz Translatorion. Dziękujemy!

Sukcesy w roku pandemii?

Same nie możemy w to uwierzyć, ile się działo dobrych rzeczy w tym roku. To podsumowanie nawet nas zaskoczyło, ile tu sukcesów! Jeżeli chcesz w Sylwestra wznieść toast za nasze zdrowie – śmiało! Świętujmy wszyscy razem te sukcesy, jesteśmy wdzięczne, że jesteś tu z nami!

Dlatego dziękujemy Wam wszystkim! Część tych rzeczy nie byłaby możliwa, gdyby nie dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także innych środków publicznych. Wdzięczność x milion! Dziękujemy za ten intensywny rok i czekamy na to, co przyniesie nam Nowy Rok 2022! Już nawet mamy pewne plany i nieustannie zapraszamy do Cieszyna na warsztaty z nami.

Wszystkiego dobrego!

———————————————————————————————————

Film o wartości pracy rąk zrealizowany w ramach projektu Stowarzyszenia Serfenta „Narodowa Kolekcja Koszy” został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Film o słomokulce zrealizowany w ramach projektu Stowarzyszenia Serfenta „Plecionkarstwo to przyszłość” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Udostępnij:

Podobne wpisy