fbpx

Zwierciadło pyta Serfentę o rzemiosło na odpuszczenie

Plecionkarstwo to rzemiosło na… odpuszczenie – Zwierciadło przepytuje Serfentę! Łucja Cieślar opowiada o tym (żeby nie powiedzieć – plecie), że nic na siłę oraz o tym, że wyplatanie może stać się ćwiczeniem uważności.

My często się zastanawiamy, jak krótko i prosto opowiedzieć to, co robimy. Na szczęście nie zawsze trzeba krótko – więc zrób sobie dobrą kawę i przeczytaj! Mamy więc na dziś taką propozycję – artykuł w Zwierciadło , gdzie nasza Serfentarka Łucja Cieślar rozmawia z Dagmarą Łacny o rzemiośle na… odpuszczanie ❤ Niestety nie jesteśmy w wersji papierowej, tylko elektronicznie.

Przeczytaj rozmowę w Zwierciadle:

https://zwierciadlo.pl/lifestyle/521780,1,plecionkarstwo-rzemioslo-na-odpuszczenie–rozmowa-z-lucja-cieslar.read

Wyplatanie z ASP Katowice w Serfenta warsztaty rogożyna
Warsztaty/przekaz wiedzy o plecionkarstwie, z ASP Katowice

Rzemiosło na odpuszczenie i wyczucie

„Co ciekawe prowadzenie warsztatów dało mi taką refleksję – wyplatanie jest też trochę terapią. Może to zabrzmi śmiesznie, ale przychodzimy na warsztaty z różnymi oczekiwaniami – względem siebie. Chcemy, żeby wyszło od razu idealnie, tak jak mistrzyni, która wyplata od 40 lat. No i wtedy się spinamy, mocujemy z materiałem – a to nie jest rzemiosło siłowe. To jest rzemiosło na… odpuszczenie i wyczucie. Trzeba sobie odpuścić perfekcyjność i pozwolić sobie na błędy i eksperymenty, a na koniec siebie pochwalić. Zrobiłaś, zrobiłeś swój pierwszy w życiu kosz! Świetnie Ci poszło, jest najpiękniejszy! Tego mnie nauczyło plecionkarstwo – nic na siłę. Zapraszam na warsztaty, chciałabym się tym doświadczeniem podzielić z jak największą grupą ludzi i pokazać im, jak przez pracę rąk docieramy do spokoju serca.”

Dziękujemy Dagmara Łacny za wnikliwe spojrzenie na plecionkarstwo 🙂 Jest też tu o książce Dorota Borodaj „Ręcznie robione” oraz o współpracy z Wave / Wood i z Kasia Pełka-Bura ASP w Katowicach i o wielu ciekawostkach 🙂

Chcesz spróbować sam/sama wyplatania?

Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu zapragniesz spróbować – mamy propozycję. Złap ostatnie wolne miejsce na warsztaty w najbliższą sobotę – wyplatania ze słomy pętelkowej!

Czekamy tu na Ciebie ❤ zanurz się z nami w rzemiosło i odpocznij.

Udostępnij:

Podobne wpisy