fbpx

Wystawa PLECIEMY! w Iłży

Na wystawie PLECIEMY! prezentujemy możliwości i połączenia różnorodnych materiałów plecionkarskich. Tych używanych w Polsce i zagranicą. W Serfencie przemierzamy tysiące kilometrów, aby o plecionkarstwie wiedzieć wszystko. Nasze podróże zaczęliśmy w Polsce, a następnie odwiedziliśmy Czechy, Niemcy, Ukrainę oraz Norwegię. Tam właśnie prowadziliśmy badania etnograficzne, czyli rozmowy i nagrania z twórcami, rzemieślnikami i artystami zajmującymi się plecionką.

Od 4 grudnia wystawę można obejrzeć online w Muzeum Regionalnym w Iłży.

Na naszej wystawie prezentujemy możliwości wyplatania z różnych materiałów plecionkarskich – tych popularnych jak wiklina i tych unikatowych jak na przykład rogożyna.

Wystawa pokazuje plecionkarstwo w kontekście dobrego projektowania, użycia naturalnych materiałów, reusingu, zero waste, nowoczesnego rzemiosła i wartości pracy ludzkich rąk.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Udostępnij:

Podobne wpisy

Prelekcje o plecionkarstwie

Jeśli chcesz poznać ciekawostki plecionkarskie i zaskoczyć swą…

Jeśli chcesz poznać ciekawostki plecionkarskie i zaskoczyć swą wyobraźnię różnorodnością materiałów plecionkarskich, obejrzyj nasze prelekcje!…

Plecionkarstwo to przyszłość

W Serfencie prowadzi nas miłość do tradycyjnego rzemiosła,…

W Serfencie prowadzi nas miłość do tradycyjnego rzemiosła, która obfituje sprawnym łączeniem antropologii kultury z…