fbpx

Prelekcje o plecionkarstwie

Jeśli chcesz poznać ciekawostki plecionkarskie i zaskoczyć swą wyobraźnię różnorodnością materiałów plecionkarskich, obejrzyj nasze prelekcje! Jedna toczy się na wystawie PLECIEMY! w Muzeum Regionalnym w Iłży, gdzie prezentujemy możliwości i połączenia różnorodnych materiałów plecionkarskich. Tych używanych w Polsce i zagranicą. W Serfencie przemierzamy tysiące kilometrów, aby o plecionkarstwie wiedzieć wszystko!

Drugą prelekcję przeprowadziliśmy dla Muzeum Kultury Kurpiowskiej i poza omówieniem tradycji wyplatania z rozmaitych materiału na terenie Polski, wzięliśmy pod lupę Kurpie, gdzie byliśmy na badaniach terenowych plecionkarstwa w 2011 roku. Tam spotkaliśmy się z wyplataniem z korzenia sosny oraz plecionymi siedziskami ze słomy owsianej.

Jeżeli chcesz miło spędzić czas i obejrzeć ciekawostki o polskim plecionkarstwie – Łucja zaprasza na trzecią prelekcję o koszach, materiałach i innych ciekawostkach. To tylko wstęp do tego, żeby lepiej poznać i pokochać rzemiosło i odwiedzić nas w Cieszynie.

A wszystko to w ramach projektu „Plecionkarstwo to przyszłość”.

Jeżeli chcesz zamówić taką prelekcję dla swojej instytucji albo do swojego projektu – skontaktuj się z nami.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, z Samorządu Województwa Śląskiego oraz budżetu Powiatu Cieszyńskiego.

Udostępnij:

Podobne wpisy

Wyplatanie & projektowanie

Nie bez powodu odwiedzają Serfentę studentki i studenci.…

Nie bez powodu odwiedzają Serfentę studentki i studenci.