fbpx

Plecionkarstwo to przyszłość

W Serfencie prowadzi nas miłość do tradycyjnego rzemiosła, która obfituje sprawnym łączeniem antropologii kultury z biznesem. Aby działać zgodnie z naszą misją „Istniejemy, by plecionkarstwo żyło” prowadzimy różnorodne działania, w tym też finansowane ze źródeł publicznych. W 2020 i 2021 będziemy kontynuować tę podróż w projekcie „Plecionkarstwo to przyszłość”!

W planach mamy przygotowanie i ekspozycję stałej wystawy w naszej nowej siedzibie, przy ulicy Srebrnej w Cieszynie, w samym centrum miasta! Będziemy na nią zapraszać w formie uroczystych wernisaży i pokazów plecionkarskich!

Opracujemy kolejne ciekawe i piękne filmy o wybranych, unikatowych plecionkach z naszej kolekcji!

Wyjedziemy ponownie w podróż szlakiem plecionkarzy, rzemieślników, artystów i twórców ludowych.

Będziemy się z Wami spotykać i opowiadać o plecionkarstwie i naszej pracy podczas szczególnych okazji. Specjalnie dla Was przygotowałyśmy program prelekcji! Możecie też nas zaprosić do siebie!

A wszystko to w ramach projektu „Plecionkarstwo to przyszłość”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, ze środków z Samorządu Województwa Śląskiego oraz budżetu Powiatu Cieszyńskiego.

Udostępnij:

Podobne wpisy

Wyplatanie & projektowanie

Nie bez powodu odwiedzają Serfentę studentki i studenci.…

Nie bez powodu odwiedzają Serfentę studentki i studenci.

Prelekcje o plecionkarstwie

Jeśli chcesz poznać ciekawostki plecionkarskie i zaskoczyć swą…

Jeśli chcesz poznać ciekawostki plecionkarskie i zaskoczyć swą wyobraźnię różnorodnością materiałów plecionkarskich, obejrzyj nasze prelekcje!…