fbpx

Podstawy wyplatania w weekend, intensywny kurs dla tych, którzy chcą uczyć innych.

Podstawy wyplatania w weekend, intensywny kurs dla tych, którzy chcą uczyć innych. Intensywny weekendowy kurs dla tych, którzy sami chcą prowadzić zajęcia z plecionkarstwa dla początkujących, dzieci, dorosłych, seniorów. WAŻNE! To nie tylko przekaz umiejętności wyplatania podczas warsztatu podzielimy się naszym 15 letnim doświadczeniem – jak uczyć.

Kurs podstaw wyplatania składa się z dwóch elementów:

1. nauka pracy z konkretnymi materiałami (wiklina, rattan),

2. nauka prowadzenia warsztatu plecionkarskiego, tak aby był nie tylko przekazem wiedzy, ale też przyjemnością z doświadczenia rzemiosła i odpoczynkiem

W ramach kursu nauczymy Was

1. wiklinowa taca katalońska,

2. ozdoby techniką koboko,

3. wieniec (do wykorzystania dekoracyjnego na różne okazje),

4. małe koszyczki z rattanu,

dodatkowo: przekażemy wiedzę z zakresu materiałoznawstwa (jak przygotować materiały) oraz narzędzi plecionkarskich.

WAŻNE! To nie tylko przekaz umiejętności wyplatania podczas warsztatu podzielimy się naszym 15 letnim doświadczeniem w takim prowadzeniu warsztatu plecionkarskiego, aby:

– był relaksujący i pozwalał uczestnikom na eksperymenty oraz błędy,

– pozwalał na doświadczenie rzemiosła, zanurzenie się w nie i odczuwanie przyjemności z czynności wyplatania, obcowania z naturalnym materiałem,

– był przeplatany opowieściami o rzemiośle (elementy storytellingu),

Kurs zostanie wzbogacony o inspiracje „learnig by doing”, które przywiozłyśmy z naszych wizyt studyjnych z Islandii i Norwegii

Po zakończeniu kursu będziesz gotowa/y do tego, aby samodzielnie poprowadzić prosty warsztat plecionkarski dla grupy początkującej.

Chcesz sięgnąć po nowe umiejętności, zastanawiasz się, jak rozszerzyć ofertę instytucji w której pracujesz – ten kurs będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Kurs przeznaczony jest dla:

– pracowniczek i pracowników instytucji kultury,

– nauczycielek i nauczycieli, którzy chcą poszerzyć swoje zajęcia o moduły praktyczne,

animatorek i animatorów czasu wolnego, zainteresowanych tematem plecionkarstwa,

– ARTEterapeutek, arteteapeutów, terapeutów i terapeutek,

– instruktorek i instruktorów rzemiosła, którzy chcą wprowadzić plecionkarstwo do swojej oferty,

– osoby, które chciałyby oferować proste warsztaty plecionkarskie dla dowolnych grup,

– każdego kto chciałby nabyć podstawowe umiejętności plecionkarskie i nauczyć się pracy warsztatowej w tym obszarze.

Każdy uczestnik, który ukończy kurs otrzyma Certyfikat.

Gdzie i kiedy:

11 marca – sobota 10:00 – 17:00 (przerwy oraz stały dostęp do kawy, herbaty, wody i przekąsek)

12 marca – niedziela 9:00 – 16:00 (przerwy oraz stały dostęp do kawy, herbaty, wody i przekąsek)

Koszt: 800 zł/osoba. Zgłoszenia do 3 marca

Liczba miejsc jest ograniczona, pracujemy w kameralnej grupie max 10 osób. Miejsce gwarantuje przedpłata na konto: 91 1050 1070 1000 0090 8187 4704 tytułem: Kurs weekendowy

Miejsce: Cieszyn, Srebrna 1, Serfenta! A mamy tu wiele skarbów 😉

Prowadząca: Paulina Adamska

Ekspertka w zakresie plecionkarstwa, doświadczona instruktorka rzemiosła, przeprowadziła setki warsztatów plecionkarskich dla dzieci, dorosłych i seniorów. Absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego. Praktykowała u mistrzów plecionkarstwa w obszarze słomy, korzeni i wikliny. Założycielka Stowarzyszenia Serfenta, które od 15 lat prowadzi łącząc tradycyjne rzemiosło z ludzkimi potrzebami i z biznesem. Specjalistka w zakresie kontaktów zagranicznych i sprzedaży rzemiosła w Polsce i zagranicą. Antropolożka, rozpoczynała od badań rzemiosła plecionkarskiego w Polsce, teraz reprezentuje niematerialne dziedzictwo kultury w ramach UNESCO i na całym świecie.

Organizator: Serfenta

Serfenta powstała 15 lat temu. W tym czasie przemierzyliśmy tysiące kilometrów, aby dowiedzieć się wszystkiego o plecionkarstwie – zarówno w Polsce, jak i na świecie. Naszym celem jest zachowanie tradycji i mądrości przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Skupiamy się nie tylko na zachowaniu dziedzictwa niematerialnego, ale także na uczynieniu go żywym, atrakcyjnym i użytecznym dla współczesnego człowieka. Dlatego mamy otwarte podejście do rzemiosła: koncentrujemy się nie tylko na samym produkcie, ale także na wszystkich korzyściach, jakie doświadczenie wyplatania może dać człowiekowi dzisiaj. Tradycję i tradycyjne umiejętności traktujemy jako punkt wyjścia do poszukiwania nowych dróg rozwoju. Posiadamy doświadczenie w projektowaniu nowoczesnych produktów i usług rzemieślniczych. Stworzyliśmy własny model pracy z niematerialnym dziedzictwem kulturowym: „Od badań do biznesu”. Uruchomiliśmy także Craft Tour: produkt czerpiący z niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Udostępnij:

Podobne wpisy