fbpx

Model Rewitalizacji na Mazowieckim Forum Dziedzictwa

Wzięłyśmy udział w Mazowieckim Forum Dziedzictwa – III edycja, gdzie Paulina prezentowała nasz (nagrodzony przez Europa Nostra) Model Rewitalizacji Rzemiosła.

Nasze rozwiązania wypracowałyśmy dla rzemiosła plecionkarskiego, ale model może być zastosowany szerzej, do innych obszarów dziedzictwa kultury. Dlatego na jego podstawie możemy projektować usługi na bazie dziedzictwa i proponować innowacje społeczne.

Model Rewitalizacji Rzemiosła

Zespół Serfenty proponuje nowoczesne sposoby skutecznego, szerokiego i atrakcyjnego przekazywania umiejętności i wiedzy z obszaru Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego – nagroda została przyznana w kategorii Edukacja. To ogromny sukces nie tylko zespołu Serfenty, ale także regionu i całej Polski!

W oparciu Model Rewitalizacji Rzemiosła Serfenta może projektować także rozwiązania dla innych obszarów rzemiosła i dziedzictwa kulturowego.

Aby rozwiązać problemy w tym obszarze, proponujemy:


wykonanie solidnych badań antropologicznych i etnograficznych
zaprojektowanie rozwiązań w danych obszarze
zaproponowanie realnych zmian i innowacji społecznych
jak połączyć idee z działalnością rynkową

Serfenta podbiła serca ekspertów skalą budowania świadomości społecznej i zrozumienia dziedzictwa kulturowego. Obecnie zespół projektuje rozwiązania dla pozostałych obszarów i inicjatyw, związanych z dziedzictwem.

Projektowanie usług w obszarze dziedzictwa kultury

Dziękujemy za zaproszenie, jeżeli i wy chcecie posłuchać o Modelu Rewitalizacji dla dziedzictwa – zaproście nas na swoje wydarzenie!

A jeśli potrzebujecie wsparcia w Waszym obszarze działania – napiszcie do nas, możemy i dla Was proponować rozwiązania i projektować.

Podziękowania

Dziękujemy za zaproszenie na Forum Dziedzictwa:

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Hotel Skansen Conference & SPA

Nowości w Serfencie

Serfenta z Cieszyna zdobyła prestiżową nagrodę Europa Nostra 2024! Jej Model Rewitalizacji Rzemiosła został nagrodzony wśród 26 laureatów z 18 krajów, to ogromne wyróżnienie. Ta wybitna nagroda po raz pierwszy trafia na Śląsk Cieszyński, dzięki sukcesowi Serfenty, cały region zyskuje niezwykłą renomę. Nagroda jest nazywana Oskarem, a nawet Noblem dziedzictwa kultury.

Prezentacja jest połączona z realizacją projektu ReCharge „This project has received funding from the European Union’s horizon Europe programme under project Recharge (grant agreement No 101061233).”

Udostępnij:

Podobne wpisy