fbpx

Pracownia plecionkarstwa w Szkole Rzemiosł

Jako pracownia plecionkarstwa bierzemy udział w projekcie Szkoła Rzemiosł w Cieszynie! Organizatorem jest Zamek Cieszyn, a my jesteśmy jedną z pracowni, która przez rok będzie przybliżała rzemiosło grupie zaangażowanych kobiet, wyłonionych w procesie rekrutacji. Cieszymy się na taką możliwość!

Uroczyste otwarcie Szkoły Rzemiosł

Mogłyśmy zaprezentować nie tylko część praktyczną, jaką się zajmiemy, ale także wprowadzenie do Modelu Biznesowego! W kolejne weekendybędziemy się nim dzielić z wszystkimi uczestniczkami i uczestnikami Szkoły! To nas bardzo cieszy i budzi duże zainteresowanie.

Pierwsze zajęcia plecionkarstwa

Szkoła Rzemiosł już otwarta! Zaczęliśmy w ten weekend pierwsze zajęcia, wiele osób na to czekało i jest to też spełnienie marzeń! ♥️ Pozytywna energia buzuje w uczestniczkach i uczestnikach. My też już dziś spędziłyśmy wspaniały dzień z naszą grupą adeptek plecionkarstwa ♥️👏 Następnie będziemy się spotykać dwa razy w miesiącu w weekendy, przez cały rok. Brawo dziewczyny! Dziękujemy Zamek Cieszyn

Pracownie Szkoły

plecionkarstwo
koronczarstwo koniakowskie
snycerstwo
rusznikarstwo
obróbka wełny
introligatorstwo

Dodatkowo Szkoła oferuje zajęcia w ramach tzw. modułu biznesowego, w ramach którego odbędą się zajęcia dodatkowe. Będą dotyczyły m.in. wdrażania na rynek, modeli biznesowych, brandingu, finansowania działalności gospodarczej, sprzedaży, marketingu – wszystko w kontekście produktów rzemieślniczych. 
 
Oferta Szkoły skierowana jest zarówno do osób, które nie mają żadnego doświadczenia w rzemiośle, jak i do tych, które posiadają już doświadczenie w pracy z materiałem. 

„Szkoła Rzemiosł to nasza odpowiedź na niektóre z wyzwań dynamicznie zmieniającego się świata, jakie od dawna obserwujemy. Masowa produkcja, kurczenie się zasobów, zanik lokalnej wspólnotowości, zapominanie tradycji i umiejętności rzemieślniczych to niektóre  z nich. Chcemy inspirować do działania i zachęcać do odkrywania potencjału rzemiosła, szerzyć wiedzę o związanych z nim wartościach, dać możliwość rozwijania i odkrywania własnych umiejętności.”

Zamek Cieszyn
Udostępnij:

Podobne wpisy