fbpx

Droga od grantów do rynku WIZYTA STUDYJNA

Droga od grantów do rynku – przyjedź na wizytę studyjną do Serfenty, NGO, które skutecznie się zekonomizowało! W obszarze dziedzictwa kultury? Tak, to możliwe!

16 lat drogi od grantów do rynku

Stowarzyszenie Serfenta działa na co dzień w Cieszynie, na pograniczu polsko – czeskim, ale stąd sięga na cały świat. Pracujemy nad przyszłością i przetrwaniem tradycji rzemiosła plecionkarskiego i promocją dziedzictwa kultury już od 16 lat. Opracowałyśmy własny model biznesowy „Innovation Model of Craft Revitalisation”, który spotyka się z szerokim zainteresowaniem odbiorców na całym świecie i znalazł się w finale New European Bauhaus Award 2023 pod hasłem “beautiful. sustainable, together”.

Od kilku lat działamy w zrównoważony sposób, niezależnie od grantów, dotacji czy innych źródeł płynących z dofinansowań zewnętrznych. Postawiłyśmy na stabilny, biznesowy rozwój naszej organizacji, czyli na ekonomizację i działanie na rynku. Nasze usługi, wiedzę oraz produkty sprzedajemy, prowadząc działalność gospodarczą. W obszarze dziedzictwa kultury? Tak, to możliwe!

WIZYTA STUDYJNA – opowiemy Ci o tym!

Z chęcią opowiemy innym organizacjom o tym, jak umiejętnie łączyć świat tradycji z wyzwaniami współczesności z uwzględnieniem kontekstu rynku, jak współcześnie sprzedawać rzemiosło. Wzorcowe praktyki oraz silny fokus na zrównoważony biznes – to nasza droga. Opowiemy o sukcesach, ale też o trudnościach na tej drodze, która zaprowadziła nas do stworzenia nagradzanego modelu biznesowego “Innowacyjny Model Rewitalizacji Rzemiosła”.

Widzimy, że ten temat jest niezmiernie ciekawy i aktualny dla osób z całego świata, chętnie poznamy też opinie i doświadczenia uczestników i gości wydarzenia, odpowiemy na pytania i pokażemy przykłady naszej pracy.

Jak to wygląda?

Czas trwania wizyty: 90 min – prezentacja oraz pytania, odpowiedzi i zwiedzanie pracowni.

Jak już Was mamy w naszej pracowni, to od razu również pokazujemy też rzemiosło plecionkarskie od podszewki – łącznie z plecionymi rarytasami z całego świata.

Ilość uczestników: Max 30-35 osób, jeżeli masz większą grupę, proponujemy ją podzielić na dwie podgrupy. (Podpowiemy Wam, co może robić grupa 2.)

Zapraszamy dna wizytę studyjną w Cieszynie, w pracowni Serfenty, ul. Srebrna 1 – tu mamy wszystko na miejscu, pod ręką, a wycieczka do Cieszyna to przyjemnie spędzony dzień.

Ten temat możemy też zaprezentować online jako webinar i prezentację – napisz do nas, jeśli interesuje Cię taka forma.

Za dopłatą możemy zorganizować catering kawa/ hebata/ ciasto na miejscu, wtedy wizyta trwa 2 godziny.

Cena (podajemy widełki) 1000 – 2000 zł. Skontaktuj się z nami!

A jeśli masz ochotę na więcej, to zobacz do tego jeszcze:

WARSZTATY WYPLATANIA – bo od razu możemy też zrobic coś własnymi rękami, praktycznie dotknąć, wykonać, zapleść!

CRAFT TOUR – a jeśli chcesz przyjechać do Cieszyna na dłużej, to mamy dla Ciebie ciekawe propozycje w naszym rzemieślniczym Slow Town i całym regionie.

Udostępnij:

Podobne wpisy