fbpx

Nowość! Książka o podróży Serfenty w nowej odsłonie

Książka Serfenty w nowej szacie graficznej – tak, to nowość i premiera! „KOSZE – opowieści o podróży plecionkarskim szlakiem Wisły” – to reportaż o podróżach do niezwykłego świata rzemiosła. Wyrusz z nami w podróż, którą odbyliśmy naprawdę, od której wszystko się zaczęło. Zanurz się w pachnący wikliną i słomą świat naturalnego cyklu przyrody, wspomnień o dawnych czasach i pytań o przyszłość. Plecionkarstwo to nie tylko kosze – to styl i sens życia rzemieślników. Od lutego 2021 premierowo prezentujemy ją w nowej szacie graficznej, zaprojektowanej przez Dinksy, znajdziesz ją w sklep.serfenta.pl.

Posłuchajcie, co się zmieniło w książce o plecionkarskich podróżach Serfenty – opowiada Łucja

Ewa Gołębiowska poleca plecionkarstwo!

„Wyjątkowa książka. Jednak zwabionych urodą zdjęć stanowczo napominam: ta książka nie jest albumem do oglądania. Bo to się czyta – i to jak! Słodko-gorzki dziennik z podróży cechuje rzetelność badacza, dociekliwość detektywa, szacunek dla ludzkich losów, ale też niemała dawka poczucia humoru. Ponieważ opowieści o plecionkarzach pokazują Polskę, do której zwyczajnie już nie dojeżdżamy, tym bardziej trzeba dziękować Serfencie, że nas w tę podróż zabrała. I że nie była to podróż ostatnia.”

Ewa Gołębiowska, dyrektorka Zamku Cieszyn

Przeczytaj fragment książki:

„Mamy wrażenie, że gdy wyruszamy w trasę, prowadzi nas jakaś trudno wytłumaczalna intuicja, przypadek, łut szczęścia. (…) Pokazujemy wszystko to, czego sami doświadczamy podczas naszych wypraw. Różnorodność i bogactwo surowców, technik i typów plecionek, a nade wszystko ludzi. Spotykamy się z nimi, rozmawiamy i wreszcie zachwycamy tym, co spod ich rąk powstaje. (..) W takim momencie czuję, jak wiele zawdzięczamy wszystkim tym spotykanym ludziom. Jak bardzo nasza praca opiera się na ich zaufaniu, gotowości do dzielenia się swoim czasem, wiedzą, sobą.”

/Paulina Adamska/

Posłuchaj fragmentu:

https://youtu.be/dJHRmJzk5n0

ZAPROŚ NAS NA SPOTKANIE AUTORSKIE

Mamy dla Ciebie świetną propozycję – kup 10 egzemplarzy książki – otrzymasz od nas półgodzinne spotkanie autorskie online, z opowieściami o podróży opisanej w książce. Albo po prostu zamów u nas spotkanie autorskie – długość dowolna – chętnie je specjalnie dla Ciebie przygotujemy w formie online – nagrania lub spotkania na żywo.

Książkę możesz kupić w naszym sklepie internetowym

Więcej o książce i autorach

Streszczenia rozdziałów w języku angielskim
Liczba stron – 270
Wydanie II poprawione (2016r.)
NOWA Okładka miękka, ze skrzydełkami (by Dinksy)
Waga 1 kg
ISBN: 978-83-930204-1-6
Zawiera płytę z nagraniami audio
O autorze: Serfenta z Cieszyna przemierza tysiące kilometrów, aby wiedzieć o plecionkarstwie wszystko – i chce się tą wiedzą dzielić. Pracuje, by zachować tradycję i mądrość przekazywane przez pokolenia, prowadzi warsztaty. Sprzedaje kosze wyplatane ręcznie przez polskich mistrzów i mistrzynie na całym świecie, m.in. w Japonii.
Teksty: Paulina Adamska, Krystian Pisowicz, Zdzisław Kwasek, Anna Zelech

Udostępnij:

Podobne wpisy