fbpx

W 2009 roku rozpoczęliśmy podróż szlakiem polskich plecionkarzy. Wtedy jeszcze nie widzieliśmy, że to doprowadzi nas do opracowania modelu biznesowego współpracy z rzemiosłem. Pokonaliśmy łącznie kilkanaście tysięcy kilometrów. Pierwsze wyprawy realizowaliśmy wzdłuż Wisły, a następne w kolejnych regionach Polski. Ten czas pozwolił nam na prawdziwe poznanie mistrzów plecionkarskiego rzemiosła. Do dziś wielu z nich to nasi bliscy przyjaciele i współpracownicy! Spotkania z nimi opisaliśmy w książce „Plecionkarskim szlakiem Wisły”, która jest, jak dotąd, jedynym kompletnym albumem o polskim plecionkarstwie w XXI wieku. Wydaliśmy też filmy instruktażowe „Co ty pleciesz?”, przygotowaliśmy wystawy.

W 2011 roku zaczęliśmy etap podróży zagranicznych – plecionkarzy znaleźliśmy na Ukrainie, w Czechach, Niemczech, Danii, Norwegii i na Islandii. Kolejne lata przyniosły nam kontakty z resztą świata. W 2018 odbyliśmy podróż do Japonii, która zaowocowała licznymi kontaktami. W Tokio kosze Serfenty sprzedawane są w dwóch sklepach!

Ta długoletnia znajomość, a przede wszystkim bliskie relacje oparte na zaufaniu pozwalają nam tworzyć unikatowe przedsięwzięcie – odpowiedzialny społecznie biznes. Pracujemy w oparciu o wielowiekowe tradycje rzemieślnicze, gdzie niezwykle ważne jest bezpośrednie spotkanie człowieka z człowiekiem, mistrza z uczniem. Takie okazje stwarzamy podczas naszych warsztatów i spotkań z plecionkarzami, realizowanych na indywidualne zamówienie.

Zobacz, kto już nas wcześniej odwiedził i co zrobiliśmy razem!

Przyjedź do nas na warsztaty, poznaj prawdziwych mistrzów rzemiosła!

Paulina Adamska, 507 933 191, paulina.adamska@serfenta.pl

Udostępnij:

Oferta

Warsztaty plecionkarskie

Zamów grupowe warsztaty!

Sklep

Kupisz tu piękne, wyplecione przedmioty! Wejdź i zobacz!

Współpraca z designem

Zamów warsztaty projektowe albo nawiąż z nami współpracę!

Wystawy

Pokaż je u siebie!

Wizyty studyjne – model biznesowy

Przyjedź do nas ze swoją grupą na wizytę studyjną!