fbpx

Jak zostać influenserką najmodniejszych torebek?

Jak zostałyśmy influenserkami najmodniejszego materiału 2021? Kiedy 12 lat temu w podróży szlakiem Wisły odkrywaliśmy zapomnianą rogożynę, nie sądziłyśmy, że kilkanaście lat później będziemy czytać w magazynach – rogożyna, najmodniejszy materiał tej wiosny.

Nie sądziłyśmy też, że zostaniemy influenserkami! A spotkania, opisane w naszej książce „Kosze”, będziemy kontynuować przez tyle lat i współpracować z mistrzyniami rzemiosła.

No cóż, trzeba przyznać szczerze, że my nie planowałyśmy zostać influenserkami, a w czasach naszej młodości nie było takiego zawodu. Ale życie czasem pisze swoje scenariusze, ten rozdział nazywa się – powrót rogożyny na salony!

Powrót torebek z rogożyny do mody

Kiedy przez ostatnie lata zapraszałyśmy na warsztaty wyplatania z rogożyny, większość osób nawet nie znała tego słowa. Tak, ten materiał był kiedyś w Polsce bardzo popularny i ścinany w bardzo dużych ilościach, ale to przeminęło. Wiele razy tłumaczyłyśmy – a znasz taką roślinę, z brązowym cygarem na końcu, pałkę wodną? To właśnie to, to nazwa materiału gotowego do wyplatania, pokażemy Ci, co można z tego zrobić i jak się to nosi!

Dziś możecie znów spotkać najmodniejsze torebki z rogożyny w najmodniejszych, wiosennych stylizacjach. Warto umieć odróżnić rogożynę – nasz polski piękny materiał, ZAWSZE ręcznie ścinany – od wyrobów azjatyckich z liści palmy czy trawy. Jeżeli jakość torebek, lokalność i wiedza o autorze to coś, co jest dla Ciebie ważne – doskonale trafiłaś/trafiłeś! Zobacz, skąd bierzemy rogożynę!

I Ty możesz sobie u nas kupić piękną torbę z rogożyny w trzech klasycznych wzorach albo kapelusz! Wyplatane przez mistrzynię Helenę, królową rogożyny. W sklepie stacjonarnym albo online – to proste!

Piszą o nas modowe i lifestylowe magazyny!

Byłyśmy niedawno w magazynach Twój Styl, Kukbuk oraz Usta! Magazyn Kraft napisał o nas cały artykuł – plecionkarki z rogożyną. Znalazłyśmy się też w książce Ręcznie robione autorstwa Doroty Borodaj i z zdjęciami Tomasza Kaczora – czujemy się wyróżnione!

Serfenta – Ambasadorki rogożyny

Czujemy się ambasadorkami rogożyny, czujemy, że to też nasza wytrwała praca przez wiele lat, rozsiewanie wieści, opowiadanie i pokazywanie, badanie i dostarczanie wiedzy jest zauważane i doceniane oraz, że zaczyna przynosić różne nowe drogi. I że pewnie o wielu zdarzeniach, które idą, nie mamy jeszcze pojęcia! To chyba jest trochę odpowiedź na pytanie, jak zostać influenserką… wytrwałość i pasja!

Udostępnij:

Podobne wpisy