Wyplatanie z roślin – faktura, zapach, dźwięk
Warsztaty z naturalnych, roślinnych materiałów to niezwykłe doświadczenie związane z dotykiem i zapachem, doświadczenie bardzo fizyczne. Inną siłę trzeba włożyć w wyginanie wiklinowych witek, inną w szycie ze słomy specjalną, żelazną igłą. Czy wiesz, że rogożyna to materiał, który ma też… dźwięk? Spotkanie z tym wszystkim może się wydarzyć, jeśli zamówicie od nas warsztaty dotyczące plecionkarskich materiałów. Podczas takiego spotkania opowiemy, pokażemy, a potem razem dotkniemy, powąchamy, a na koniec zapleciemy i stworzymy coś wyjątkowego.
Koszyk plecie się z wikliny – to przecież odpowiedź oczywista. A jednak to nie wszystko – my znamy mnóstwo innych roślin, z których w Polsce (i nie tylko) wyplata się kosze i inne cuda. Skąd to wiemy? Przemierzamy tysiące kilometrów, żeby wiedzieć o plecionkarstwie wszystko. Dlatego znamy też plecionki z korzeni, drewnianych pasów albo… sosnowych igieł! Wiemy, jakie niesamowite właściwości ma pałka wodna, czyli rogożyna i co z nią można wyczyniać. Wiemy, jak przygotować słomę, żeby powstawały z niej plecionki o kolorze i zapachu lata. Znamy różne techniki wyplatania i łączenia materiałów i mamy dużo ciekawostek do opowiedzenia.
A także do pokazania – na przykład czy mieliście kiedyś w ręce japońską słomę ryżową? Jest cudowna! A może chcecie wiedzieć, co to jest pandan? Mamy u siebie ciekawe zbiory z całego świata.
Po warsztatach z ASP Łódź i ASP Kraków wiemy, że to ciekawa sprawa dla studentek i studentów kierunków i szkół artystycznych ale możemy takie warsztaty przygotować na każdą inną okazję. Dla designerów, dla miłośników roślin, dla artystów, którzy poszukują nowych obszarów i łączą techniki.
Sezon w pełni, właśnie dojrzewa słoma, piszcie do nas w każdej sprawie dotyczącej warsztatów czy też pokazów. Mogą się odbyć u nas w Cieszynie, możemy też przyjechać do Was.