fbpx

Wyplotę sobie – warsztaty z wikliny /Serfenta i Siostry Plotą

Wypleć sobie piękne rzeczy z wikliny z niezwykłym składem: Serfenta i Siostry Plotą 💪💪

Zapraszamy na 3 wyjątkowe warsztaty (3 różne, do wyboru!, jednego dnia)!
18 lipca będziemy wyplatać Z WIKLINY w miłej atmosferze i w wyjątkowym miejscu – pracowni Siostry Plotą w Warszawie. W tym pełnym historii zakątku spotkamy się z wikliną – naturalnym materiałem i poznamy jego możliwości. Warsztaty to też dobry sposób na chwilę oddechu, kiedy ręce wyplatają – głowa odpoczywa.

Każda uczestniczka i każdy uczestnik wyplecie z nami własny, piękny przedmiot i pozna sekrety tego materiału. Nie trzeba posiadać żadnych umiejętności – zapraszamy każdego, kto ma ochotę dotknąć, posłuchać, wypleść i spędzić miło czas przy pracy własnych rąk.

Nie musicie nic zabierać, wszystko dla Was mamy – narzędzia, materiał oraz fartuszki. Jeżeli macie swój ulubiony fartuch do pracy – możecie go zabrać. Będziemy też prosić Was o zachowanie zasad bezpieczeństwa i higieny w trakcie warsztatu, zgodnie z wytycznymi.

Zapraszamy 18 lipca na 3 różne warsztaty.
Co wypleciemy?

10:00 – 12:00 Warsztat 1 – Wiklinowa taca katalońska, piękna i przydatna w każdym domu (8 miejsc)
13:00 – 15:00 Warsztat 2 – Wiszące ozdoby z wikliny – afrykański splot i węzły makramy. Dekoracje na balkon, do domu i ogrodu (8 miejsc)
16:00 – 18:00 Warsztat 3 – Wiklinowy wianek, piękna dekoracja 2. (8 miejsc)

Gdzie wyplatamy:
ul. Środkowa 25, Warszawa Praga Północ

Cena promocyjna dla szybkich: do 1 lipca cena to 190 zł / os
Cena od 1 lipca: 200 PLN /os
UWAGA! CENA obejmuje jeden warsztat (do wyboru są 3 różne 🙂 ) !

Zapisy:
Liczba osób jest ograniczona, ilość osób na jednej sesji: max 8
Decyduje kolejność zgłoszeń – miejsce na warsztatach gwarantuje wypełnienie formularza zgłoszeń i wpłata na konto:

02 1020 1390 0000 6102 0465 5496
Z dopiskiem: Serfenta i Siostry Plotą, Warsztat Nr (tu nr wybranego warsztatu)

Jeżeli po 10 lipca zrezygnujecie z uczestnictwa w warsztatach, nie będziemy mogły zwrócić Wam wpłaty. Możecie jednak przekazać swoje miejsce innej osobie – przyjacielowi, członkowi rodziny, siostrze. Dziękujemy za zrozumienie 🙂

O nas, czyli kogo spotkacie na warsztatach – a jest to wyjątkowa okazja do spotkania! 

Serfenta – nasza kobieca marka to większy skład, w Warszawie spotkacie Paulinę i Łucję 🙂 Mówimy, że istniejemy, aby plecionkarstwo żyło, Właśnie po to przemierzamy tysiące kilometrów – aby wiedzieć o nim wszystko. Chcemy zachować tradycję i mądrość przekazywaną przez pokolenia, dlatego prowadzimy warsztaty i uczymy rzemiosła. Pomagamy mistrzom plecionkarstwa zaistnieć na rynku i sprzedajemy ich produkty w sklepie internetowym i na całym świecie – m.in. w Japonii. Pokazujemy to piękne rzemiosło całemu światu i chcemy pokazać też i Wam! Na pewno je pokochacie tak jak my.

Siostry Plotą czyli Ania i Kasia, siostry, które oprócz więzów krwi połączyła miłość do natury i sztuki. Tworzymy autorskie rękodzieło wyplecione z recyklingowej bawełny, sznurka jutowego i bawełnianego. Kochamy pleść i dzielić się tą miłością z Wami.
Nasz dziadek zajmował się wikliną przez 30 lat. Współpracował z rzemieślnikami z całej Polski i sprzedawał ich rękodzieło. W wieku 83 lat udał się właśnie na zasłużoną emeryturę, a my postanowiłyśmy zrobić wszystko by kontynuować rodzinną tradycję, szczególnie, że same jesteśmy miłośnikami natury, etycznej mody i rękodzieła.

Zapisy otwarte! Pleciemy i zapraszamy!

 

Patronat nad warsztatami objął Projekt Pracownie!

Udostępnij:

Podobne wpisy