fbpx

Wyjątkowy prezent – rogożyna pod choinkę

NOWOŚĆ! Zrób sobie w domu kosz lub torbę z rogożyny

Ogłaszamy, że w naszym sklepie już jest wyjątkowy prezent – rogożyna pod choinkę! Zestaw DIY wypleć sobie kosz w domu, to doskonały pomył na prezent dla wszystkich kreatywnych osób, które kochają rękodzieło i rzemiosło! A ten jest naprawdę wyjątkowy, bo rogożyna to unikatowy, polski materiał.

ROGOŻYNA, CO TO JEST?

Rogożyna to nazwa materiału do wyplatania. Jest to suszona i odpowiednio przygotowywana roślina rosnąca w stawach – pałka wodna, typha latifolia, za granicą znana m.in. jako cattail czy reed mace. Ten materiał jest naprawdę wyjątkowy – jest ręcznie ścinany, naturalny i roślinny. Można z niego wypleść przeróżne rzeczy dlatego my proponujemy konkretny pomysł – zrób swoją własną torebkę lub kosz.

Jest delikatna – lecz podczas wyplatania jest elastyczna oraz sprężysta – możesz ją skręcać, wyginać, a czasem trzeba ją… klepnąć młotkiem. Ścinkę rogożyny przeprowadziła dla nas mistrzyni Helena Rogala razem z rodziną i jest to nasz wielki sukces w tym roku.

ZESTAW DIY ZAWIERA:

  • duży snopek ręcznie ścinanej i przygotowanej do wyplatania rogożyny
  • igła do rogożyny – narzędzie niezbędne do wyplatania, powstaje w Cieszyńskim warsztacie
  • drewnianą formę do wyplatania torby – robiona ręcznie
  • film instruktażowy na DVD lub ONLINE gdzie wyplatasz z mistrzynią krok po kroku

DLA ARTYSTÓW I PROJEKTANTÓW

Polecamy też osobom, które specjalizują się w innych rzemiosłach, artystkom i artystom, projektantkom i projektantom, designerom i dizajnerkom, którzy lubią eksperymentować z łączeniem materiałów – jak ceramika, tkactwo oraz inne. Jeżeli nie chcesz całego zestawu, możesz również kupić jeden snopek do eksperymentów albo i kilka snopków.

Przeczytaj też artykuł o nas w Magazynie USTA – „Plecionkarki z rogożyną”.

Wyplatanie z rogożyny jako sposób na relaks.
Wyplatanie z rogożyny jako sposób na relaks.

WIĘCEJ PREZENTÓW W SKLEPIE

Nie czekaj do ostatniej chwili i zamów już teraz! Rogożyna pod choinkę to wyjątkowy prezent! Jeżeli chcesz jeszcze bardziej obradować ukochaną osobę – wejdź do sklepu i zobacz inne materiały do wyplatania, a także gotowe kosze z Polski, które są idealne na prezent.


Rogożyna oraz inne produkty znajdują się w naszym sklepie dzięki wieloletnim przyjaźniom nawiązanym podczas plecionkarskich podróży Serfenty.

Udostępnij:

Podobne wpisy