Serfenta i polskie plecionkarstwo doceniane na całym świecie!

To lato było dla nas bardzo intensywne i obfite w wydarzenia. Brałyśmy udział w wyjątkowych wydarzeniach i usłyszałyśmy od Was tyle miłych słów o naszej pracy!

Po raz pierwszy udało nam się być wystawcą na Jarmarku Jagiellońskim w Lublinie, wydarzeniu o wysokiej randze, gdzie spotykają się rzemieślnicy i miłośnicy rzemiosła. Wystawcy są tam starannie dobierani i my z dumą mogliśmy prezentować tam naszych mistrzów i sprzedawać ich kosze. Prowadziłyśmy też warsztaty wyplatania ze słomy i trawy dla dzieci i dla dorosłych razem z naszą bardzo zdolną instruktorką Anną Koblak.

Zaraz po Jarmarku wybrałyśmy się do Nowego Tomyśla na 4 światowy festiwal plecionkarski, aby spotkać się z plecionkarzami z całego świata. W poprzedniej edycji zorganizowałyśmy tam konferencję „Społeczne oblicze plecionkarstwa”, w tym roku podziwiałyśmy plecionkarskie prace z całego świata i witałyśmy się z przyjaciółmi, między innymi z Japonii i Nowej Zelandii.

We wrześniu wzięłyśmy udział razem z naszym mistrzem wikliniarzem Grzegorzem Gordatem w 40 Flechtkulturfestival Korbmarkt – festiwalu plecionkarskim w Bawarii w Lichtenfels. To było dla nas duże wyróżnienie, zostałyśmy tam zaproszone z wystawą i warsztatami (słoma, rogożyna, wiklina). Znów z dumą prezentowałyśmy kosze polskich mistrzów, a burmistrz miasta paradował z własnym kabłącokiem!

Uczestniczyłyśmy tam też w spotkaniu plecionkarzy z całego świata – z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii czy Francji. Wspaniale jest być częścią wielkiej, plecionkarskiej rodziny! Dziękujemy, Manfred Rauch!

Z radością też czytałyśmy nagłówki gazet w Lichtenfels – polski kosz na ziemniaki zdobywa salony! Tak właśnie widzimy nowe miejsce plecionkarstwa we współczesnym świecie – tradycyjny kosz zdobywa inne znaczenie i uznanie i zdobi nowoczesne wnętrza, zyskując nową wartość w oczach projektantów.

Jeżeli chcecie zaprosić nas do siebie – na warsztaty, z wystawą, na konferencję lub z koszami polskich mistrzów – piszcie do nas, przyjedziemy z przyjemnością!

Udostępnij:

Podobne wpisy

3 dobre pomysły na majówkę i cały maj

1.       Potrzebujemy ruchu – idź na rower Kwarantanna…

1.       Potrzebujemy ruchu – idź na rower Kwarantanna w ostatnim czasie pokazała nam, jak bardzo…