fbpx

3 dobre pomysły na majówkę i cały maj

1.       Potrzebujemy ruchu – idź na rower

Kwarantanna w ostatnim czasie pokazała nam, jak bardzo potrzebujemy ruchu i przestrzeni zielonych, żeby czuć się dobrze. Na razie nie zachęcamy Was do dalekich podróży , ale wycieczka rowerowa to zawsze dobry pomysł – dla Waszego ciała i umysłu. A na wycieczkę oczywiście zabierz  kosz na rower, który pomieści wszystko czego potrzebujesz, a do tego będzie pięknie i stylowo wyglądał. Ma wygodną rączkę więc możesz go zabrać na kocyk i użyć jako kosza piknikowego. Pokażcie nam swoje rowerowe stylizacje na majówkę na Instagramie albo Facebooku!

 

2.       Spaceruj i zbieraj zioła

Zachęcamy Was do spacerów zwłaszcza w miejsca, w których jest mało ludzi (dla bezpieczeństwa) oraz w miejsca pełne natury, z daleka od cywilizacji, dróg i hałasu. To pozwala naprawdę odpocząć. Podczas spacerów w czystych miejscach możesz zebrać zioła – maj to najlepszy czas do tej aktywności. Na taki spacer koniecznie zabierz ze sobą ręcznie wyplecioną i naturalną misę na zioła, do której zbierzesz rośliny. Uważaj, niektóre zioła trudno rozpoznać – ale są też takie, których na pewno nie pomylisz. Na przykład pokrzywa, z której przygotujesz sałatkę pełną zdrowia albo sok. Możesz zajrzeć na blogi dla poszukiwaczy ziół i dzikich roślin albo sięgnąć po ciekawą książkę. Jeżeli chcecie nam polecić swoje ziołowe inspiracje – chętnie je poznamy, napiszcie do nas.

Polecamy: blog: zioła w pełni, książkę: dzikie rośliny jadalne Łukasza Łuczaja, fanpage chwastożercy

3.       Zostajesz jednak w domu? Wypleć swój własny kosz!

Jeżeli z jakiegoś powodu zostajesz w majówkę w domu – co w tych czasach pandemii i wirusa jest zupełnie zrozumiałe – mamy dla Ciebie pomysł. Możesz we własnym domu, w salonie albo na balkonie wypleść swój własny kosz ze słomy. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw zrób to sam, w którym są materiały do wyplatania i film instruktażowy jak wyplatać krok po kroku. Spędzisz miło czas z pachnącą słomą, a dodatkowo będziesz mieć w domu nowy, piękny kosz. Idealnie!

Udostępnij:

Podobne wpisy

Kosze – prezenty dla pracowników

Kosze – prezenty dla pracowników, to świetny sposób…

Kosze – prezenty dla pracowników, to świetny sposób na motywację całego zespołu lub też docenienie…