fbpx

Mamy szansę na nagrodę Jeonju 2020 w Korei Południowej

Sięgamy po nagrodę Jeonju!

Dziś złożyłyśmy aplikację do Jeonju International Awards for Promoting Intangible Cultural Heritage. To nagroda przyznawana co roku przez Koreę Południową za promocję niematerialnego dziedzictwa kultury.

Kiedy przeczytałyśmy regulamin, pierwsza myśl była taka – chyba ktoś napisał to dla nas. Pragną nagradzać dokładnie takie działania, jakie od lat prowadzimy. Niesamowite!

Mówimy,  że istniejemy, aby plecionkarstwo żyło – na tym polega nasza praca w Serfencie, na szukaniu połączeń i transferze umiejętności pomiędzy pokoleniami. Na wspieraniu mistrzów – przez współpracę z nimi, znajdowanie im uczniów, uczenie się od nich, organizowanie warsztatów, nagrywanie filmów, dokumentowanie i również – sprzedawaniu ich unikatowych koszy. Na tych działaniach jest oparty nasz model biznesowy, wspierający polskie plecionkarstwo.

Zawsze powtarzamy, że plecionkarstwo to nie tylko kosze – to UMIEJĘTNOŚCI, które w toku wielu lat rodzinnej historii posiedli plecionkarze i plecionkarki. To wiedza o materiałach i technikach. To wiedza, kiedy i jak ściąć, jak przygotować, jak naciąć, jak mocno skręcić, ile siły i pracy włożyć w powstanie przedmiotu. Każdy kosz powstaje z wiedzą i uważnością. Właśnie to nas fascynuje, to dokumentujemy, tego się uczymy i przekazujemy dalej – aby nie przestało istnieć.

Dlatego trzymajcie kciuki, abyśmy mogły stanąć na podium w Jeonju i aby nasza praca i współpraca z mistrzami zostały docenione. Dziękujemy przyjaciołom z całego świata, którzy przekazali nam swoje rekomendacje i ciepłe słowa o naszej pracy, abyśmy mogli wziąć udział w konkursie.

Trzymajcie kciuki żebyśmy znalazły się na podium!

Dziękujemy! 고맙습니다

Udostępnij:

Podobne wpisy

Międzynarodowa nagroda!

Otrzymałyśmy nagrodę i znalazłyśmy się na podium wśród…

Otrzymałyśmy nagrodę i znalazłyśmy się na podium wśród organizacji z całego świata!