Międzynarodowa nagroda!
Otrzymałyśmy nagrodę i znalazłyśmy się na podium wśród organizacji z całego świata! JIAPICH 2022 to nagroda przyznawana w Korei Południowej przez międzynarodowe grono ekspertów. Organizatorzy nagrodzili wieloletnią pracę Serfenty, w której tradycyjne rozwiązania wpisujemy w nowe, współczesne konteksty. Wzorcowe praktyki oraz silny fokus na zrównoważony biznes – to nasz klucz do tego sukcesu.
Nagrodzone w Korei Południowej
Mamy zaszczyt i przyjemność ogłosić, że zostałyśmy nagrodzone w międzynarodowym konkursie Jeonju dla Promocji Niematerialnego Dziedzictwa Kultury i otrzymałyśmy nagrodę Jiapich 2022. Hurra!
O nagrodzie
Międzynarodowa nagroda Jiapich 2022 to promocja wzorcowych praktyk chroniących niematerialne dziedzictwo kulturowe w społecznościach lokalnych, ale w kontekście globalnym. Zespół Serfenty, w składzie Paulina Adamska i Łucja Cieślar, to autorki modelu: From research to business, how to keep intangible heritage alive – Cooperation Model. W ramach tego modelu dzielimy się zdobytą, ekspercką wiedzą, edukują, sprzedajemy kosze z Polski na cały świat. Również prezentujemy polskie rzemiosło przed międzynarodowymi gośćmi. To właśnie autorskie podejście do tematu (praca na całej linii od researchu przez design i na biznesie kończąc) zostało dostrzeżone w Azji. Źródłem sukcesu Serfenty jest kompleksowość proponowanego rozwiązania. Trudno znaleźć na świecie organizacje o podobnie szerokim podejściu. W tym roku na podium znaleźli się też Ifugao Museum, muzeum etnograficzne z Filipin – gratulujemy! A także Anka Raic z Bośni i Hercegowiny, ekspertka w zakresie praktyk socjo-kulturowych.
Podziękowania
„Serfenta – organizacja UNESCO z silnym fokusem na odpowiedzialny biznes – tak o nas napisali.” Codziennie pracujemy – my czyli Paulina i Łucja – z przyszłością rzemiosła, podążając naszą własną ścieżką. Serfenta istnieje od 15 lat i to jest wspólny sukces dużej grupy ludzi, którzy w tym czasie pracowali i pracują z nami. Dziękujemy instruktorom i instruktorkom rzemiosła, mistrzyniom i mistrzom, naszej doradczyni biznesowej Urszuli Szwed, współpracownikom, uczestnikom naszych aktywności i pomysłów (craft experience) oraz wszystkim przyjaciołom. Bez Was to nie byłoby możliwe!
Lecimy do Korei po nagrodę!
Konkurs prowadzi CISC, czyli 무형문화연구원/ The Center for Intangible Culture Studies. To wiodąca koreańska instytucja podejmująca temat niematerialnego dziedzictwa. Każdego roku przyznają nagrodę dla najlepszych światowych praktyk w zakresie Promocji Niematerialnego Dziedzictwa Kultury. Mają siedzibę w Jeonju, „mieście rzemiosła” skupiającym wiele koreańskich tradycji, które finansuje nagrodę. Nagrodę przyznaje międzynarodowy zespół ekspertów, wśród których znajdują się też reprezentanci UNESCO.
Wielkie podziękowania dla naszego partnera CICS oraz miastu Jeonju! Również za zaproszenie nas do Korei w październiku na ceremonię odebrania nagród. Jedziemy, lecimy! <3
Zobacz galę wręczenia nagród i przeżyj to razem z nami: