fbpx

Nie tylko olimpiada – kosze z Polski w Tokyo

Nasza fascynacja Japonią trwa – po raz kolejny nasze kosze z Polski znajdą się w Tokyo. Wspominamy naszą wizytę w Japonii i mamy dużo planów na rok 2021. To już 3 lata temu Paulina Adamska z Serfenty była w Osace, było emocjonująco!

Co Serfenta robiła w Japonii?

Poprowadziła tam warsztaty wyplatania z wikliny i słomy ryżowej oraz sprzedała wszystkie przywiezione ze sobą kosze. Do tej pory pamiętamy jej pełen przygód lot do Kraju Kwitnącej Wiśni z walizkami pełnymi wikliny, ziół i sekatorów.

Na miejscu poznała sporo osób z Japonii, a z niektórymi z nich podtrzymuje relacje do dziś. Również spotkała się tam z dwoma Partnerami biznesowymi Serfenty – Tomotake Ichikawa ze sklepu Takekagoya i Asako oraz Seiichiro Ito z Kagoamidori.

Mamy podobne pasje i cele, Ichikawa-san chce się dowiedzieć jeszcze więcej o koszach z Polski, pisze o tym w piękny sposób:

„Kosze uczą nas kultury i dotyczą prawdziwego życia. Sama czynność wyplatania jest prosta, ale to rzemiosło ma niesamowitą głębię i jest autentyczne. Mówi o regionach, historii, naturze, opowiada osobiste historie konkretnych osób lub całych rodzin.”

Co łączy Cieszyn & Tokyo?

To, co kochamy we współpracy z Japonią, to docenianie wartości rzemiosła i szacunek dla ludzkiej pracy. W obu krajach cenimy naturalność, autentyczność, jakość i niezwykłą precyzję A dodatkowa wartość i dla strony polskiej, i dla japońskiej – to wymiana wiedzy o egzotycznych materiałach i technikach plecionkarskich!

W grudniu 2020 było ważne wydarzenie – festiwal: kosze z Polski w Tokio, które odbyło się w sklepie Państwa Ito – Kagoamidori. Wiadomo, przez COV19 nie było aż tak duże, jak mogłoby być. Mimo to jesteśmy wdzięczne i dumne, że kosze z Polski od Serfenty zaistniały w Tokio.

Kosze z Polski w Tokyo 2021

Niestety nie możemy uczestniczyć (jako kibicki) w Olimpiadzie Tokyo 2020, ale w 2021 roku po raz kolejny prowadzimy projekt dedykowany Japonii. Kosze z Polski i jeśli się uda – my fizycznie, będziemy w Tokyo. Jest on dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. „Kosze z Polski” to połączenie działań łączących kulturę i biznes. Rozwijamy strategię marki Serfenta i sprzedajemy zagranicę produkty z zakresu wzornictwa i rzemiosła. Naszym celem biznesowym jest skuteczne zaistnienie w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Zaplanowaliśmy szereg wydarzeń, w tym misję promocyjno-handlową. Tak! Dwie przedstawicielki Serfenty wybiorą się w podróż do Japonii! Bardzo czekamy na to wydarzenie. Chcemy pokazać światu nasze dobre wzornictwo, to pochodzące z tradycji, jak i wzory proponowane przez współczesnych projektantów. Cały czas jeszcze czekamy na decyzję Ambasady Japonii w RP czy będziemy mogły wjechać do Japonii i odwiedzić realnie Tokio.

Trzymajcie kciuki za realizację naszego projektu! Arigatou!

„Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

Udostępnij:

Podobne wpisy