Wielkie Otwarcie Serfenty – Srebrna 1

Od sierpnia trwał remont naszej nowej siedziby. Dzięki pomocy przyjaciół, sponsorów i darczyńców udało nam się dość zaniedbany lokal pod adresem Srebrna 1 w Cieszynie doprowadzić do blasku. Srebrna 1 to miejsce z bogatą historią kulturalną – była tu słynna Galeria Szara, później Ul Kultury.

Długo na to czekałyśmy, aż wreszcie nadszedł ten wieczór.

W sobotę o 19:00 wypatrywałyśmy Was na Srebrnej 1, w srebrnych kreacjach i w błysku reflektorów. Chcemy Wam ogromnie podziękować, bardzo się cieszymy, że z nami byliście! To był wieczór pełen wzruszeń i rozmów o przyjaźni.

Towarzyszyły nam: wspaniały tort, który był prezentem od Miasta Cieszyn (dziękujemy Pani Burmistrzyni Staszkiewicz i Panu Burmistrzowi Kaszturze), szampan od naszych przyjaciół z festiwalu plecionkarskiego Korbmarkt w Lichtenfels, świetna muzyka taneczna, którą przygotował dla nas Artur Gacek oraz błysk flesza fotografa Šimona Horáka, a także specjalni goście nawet ze Szkocji!

Jednocześnie była to okazja, żeby uczcić 13 urodziny Serfenty, trudno nam uwierzyć, że to już tyle lat minęło. Obecność osób, które 13 lat temu zakładały Serfentę, naszych przyjaciół, była dla nas ogromną wartością. Przede wszystkim ważni dla nas jesteście Wy – ludzie, przyjaciele, współpracownicy, uczestnicy naszych działań! W cudownej atmosferze tańce i rozmowy ciągnęły się długo w nocy.

Co będzie się działo w nowym miejscu? Planujemy w nim stworzyć centrum warsztatowe na skalę europejską, organizować wystawy, gościć plecionkarzy z zagranicy, a przede wszystkim codziennie pracować, organizując mnóstwo plecionkarskich aktywności w całej Polsce i nie tylko.

Bądźcie z nami, jest najlepiej, kiedy jesteście! Przyjeżdżajcie do nas na wizyty studyjne, na warsztaty, na kawę i rozmowy, dzielcie się z nami pomysłami na wspólne aktywności. Ogłaszamy, że od teraz można przyjeżdżać z grupami na warsztaty do naszej siedziby – Srebrna 1 w Cieszynie!

Dziękujemy:

Miastu Cieszyn, Zakładowi Budynków Miejskich, Ewie Gołębiowskiej z Zamku Cieszyn, firmom PSB Art-Bud i LAKMA SAT za przekazanie materiałów remontowych, pracownikom OWESu z Bielska Białej, grupie artystycznej Tęcza, wszystkim, którzy fizycznie lub pieniężnie wsparli remont naszej siedziby, wszystkim którzy kibicują naszym działaniom i biorą w nich udział. Dziękujemy Šimonowi Horákowi za wspaniałe zdjęcia! I wszystkim za prezenty oraz przesłane życzenia, niech się spełnią, niech się plecie!

Udostępnij:

Podobne wpisy

Praca – dołącz do Serfenty

Wanted! Poszukujemy pracowniczki/ pracownika do teamu Serfenty!

Wanted! Poszukujemy pracowniczki/ pracownika do teamu Serfenty! Kogo szukamy?