fbpx

Biznes i rzemiosło w Finlandii

Prezentujemy biznes i rzemiosło w Finlandii

Prezentujemy biznes i rzemiosło w Finlandii – za nami 2 dni obfitych spotkań w międzynarodowym gronie! Pierwszy raz na naszej plecionkarskiej mapie pojawia się Finlandia! Wystąpiłyśmy na webinarze: LIVIND Local Economies and Future Markets

Bardzo się cieszymy, bo choć Skandynawię znamy dość dobrze, dzięki wyprawom do Norwegii (Drude, Jane etc) i Islandii (Gudrun), to Finlandii jeszcze nie miałyśmy okazji odwiedzić. Ten kraj nas fascynuje, więc wpisujemy na serfencką listę must have! A co tak naprawdę się działo? Na zaproszenie LIVIND Local Economies and Future Markets (https://www.aineetonkulttuuriperinto.fi/en/livind) opowiadałyśmy o naszym modelu biznesowym: From research to business, czyli o tym jak łączymy dziedzictwo kultury z biznesem prezentując polskie plecionkarstwo na całym świecie.

Biznes i rzemiosło idą w parze – a my umiemy to połączyć!

Widzimy, że świat potrzebuje takich przykładów, jak nasz, bo zastanawia się czy można dobrze połączyć te dwa bieguny? Dla nas to oczywiste, że TAK! a wręcz trzeba łączyć kulturę i biznes, co robimy równocześnie dbając o poszczególne elementy w tym procesie z uwagą i odpowiedzialnością.

Przechodzimy długą i wspaniałą drogę od pasji jednej osoby! do dobrze zarządzanego przedsiębiorstwa, w którym pracuje dziś 6 osób, a Serfenta jest akredytowaną organizacją UNESCO. Umiemy też o tym opowiadać, dlatego – gdy nadarza się okazja – jesteśmy obecne! Chcecie lepiej poznać nasz case? Zapraszamy, podzielimy się doświadczeniami i włączymy Was na naszą mapę niematerialnego dziedzictwa!

Nasza droga Serfenty przez 15 już lat, to droga:

  • Od typowego ngo do biznesu
  • od głębokich badań rzemiosła do nowoczesnych usług
  • z małego miasta – na cały świat
  • od pasji i idei do modelowej wiedzy o niematerialnym dziedzictwie kultury.

Zobacz webinar o biznesie i rzemiośle!

Wysłuchało go 150 osób z 30 krajów, z dumą reprezentowałyśmy Polskę na tym spotkaniu. Za taką możliwość dziękujemy Narodowemu Instytutowi Dziedzictwa!

https://youtu.be/SzKV_BIpgUM

Udostępnij:

Podobne wpisy