fbpx

Black Friday, a Serfenta podnosi ceny? Wariactwo!

Black Friday, a one podnoszą ceny? Serfento, wariactwo!

Tak właśnie, dziś Black Friday, a w naszym sklepie rewolucje… ale nie obniżki! Dlaczego? Dlaczego pod prąd, dlaczego bez okazji, wyprzedaży i przecen?

Mówiąc krótko – to przez Was. I bardzo Wam za to dziękujemy! Za wszystkie opinie, które od Was dostaliśmy w ostatnim czasie, dotyczące cen rzemiosła i koszy. Ten rok to dla nas rok testów, prób i badania opinii. Również dlatego, że bardzo często spotykamy się z pytaniem „dlaczego tak drogo”?. Wtedy opowiadamy o plecionkarzu, mistrzu lub mistrzyni, który uczył się wiele lat od swojego dziadka, a teraz zbiera materiał, suszy, czyści, wyplata, wkłada siebie w proces pracy swoich rąk. Wtedy ktoś daje się przekonać. Ale nie zawsze, bo jest w nas przyzwyczajenie, że rękodzieło jest tanie i powszechne. A tymczasem dobrych rzemieślników jest coraz mniej.

Najbardziej podnoszą nas na duchu takie komentarze jak ten, który dostaliśmy kiedy Eliza z WhitePlate opublikowała wpis o naszej Słomokulce! „Za 8 godzin pracy 49 zł? Aż chciałoby się zapłacić więcej!”, „8 godzin pracy i tylko tyle zapłaty…”, „cudo i wspaniały gest z wymienieniem tego, kto to wykonał, a cena… grosze”.

A więc… widzicie to! Widzicie to, ile godzin pracy plecionkarza, ale też i nas, Serfenty jest ukryte w Słomokulce, Kabłącoku, Shopperze. Nie wiecie nawet, jaka to dla nas radość. O tym, jak długi to proces i ile rozmów prowadzi do tego, żeby Słomokulka znalazła się w Waszym domu, opowiemy Wam innym razem.

Istniejemy, żeby rzemiosło żyło. Ale kiedy żyje? Kiedy plecionkarze plotą! Kiedy ktoś do nich przyjeżdża, rozmawia (to my) i końcowo – kupuje ich produkty (to Wy!). Chcemy też jak najlepiej wynagradzać naszych mistrzów, za produktami często idą też warsztaty albo inne działania. Tak więc WY jesteście w tym procesie bardzo ważni. I to, że postawicie u siebie na parapecie pachnącą Słomokulkę, to tak naprawdę wsparcie i dobra myśl dla Pani Jadzi, którą do niej przesyłacie, za naszym pośrednictwem. Taki kosz posłuży Wam lata i będzie nagrodą, za Waszą energię, którą włożyliście by ją znaleźć i kupić.

I właśnie dlatego dziś rewolucyjnie podnieśliśmy ceny w naszym sklepie. Może nie z głównym nurtem w Black Friday, ale za to z ideą wparcia rzemiosła i doceniania pracy rąk i świadomych zakupów.

Dziękujemy, że z nami i z plecionkarzami jesteście!

Udostępnij:

Podobne wpisy