Wyplatanie z korzeni świerka – warsztaty mistrzowskie

MISTRZ: JAN ZOGATA Kiedy: 7-9 września 2018 Gdzie: Jaworzynka, Muzeum na Grapie Charakter warsztatów: profesjonalny/zdobycie konkretnych umiejętności pozyskiwania materiału i wyplatania Dla kogo: dla każdego, nie jest wymagana żadna znajomość technik plecionkarskich, ani żadne doświadczenie w zakresie plecionkarstwa Zapraszamy Was

Wypleć sobie osłonkę na doniczkę

Podczas warsztatu plecionkarskiego własnoręcznie wykonamy osłonki z naturalnego materiału – rattanu. To bardzo miękki, plastyczny i przyjazny, naturalny materiał roślinny. Poznamy sploty, a do wyplatania dobierzemy kolory według własnej fantazji.

Aby plecionkarstwo żyło!

Aby plecionkarstwo żyło! Pod tą nazwą, która jest jednocześnie mottem Serfenty, kryje się nasz nowy, roczny projekt. Zapraszamy was do bycia z nami i obserwowania co będzie się działo! A dzieje się sporo!

Współpracujemy z biznesem!

Nasze produkty zamawiają nie tylko klienci indywidualni, ale także firmy! Na potrzeby ID’EAU wykonaliśmy serię koszy Szyszaków, zaprojektowanych przez Aleksandrę Polek do przenoszenia wody i innych napojów.

Serfenta na Łódź Design Festival

Wystawa Stowarzyszenia Serfenta PLECIEMY!/WE WEAVE! powstała na zamówienie Łódź Design Festival 2018. Prezentujemy na niej możliwości i połączenia różnorodnych materiałów plecionkarskich. Tych używanych w Polsce i za granicą. W Serfencie przemierzamy tysiące kilometrów, aby o plecionkarstwie wiedzieć wszystko.

Plecionkarstwo & pszczelarstwo – warsztaty

PAULINA ADAMSKA (plecionkarstwo) – mistrzyni plecionkarska, instruktorka rękodzieła artystycznego, etnolożka, prezeska Stowarzyszenia Serfenta. KACPER ZRĄBKOWSKI (pszczelarstwo) – pszczelarz na co dzień pracujący w pasiece Quince Honey farm w Anglii, zna kószki nie tylko w teorii, także w pszczelarskiej praktyce.

Wypleć i posadź wielkanocny korbacz!

Zapraszamy na WYPLATANIE tradycyjnych korbaczy/batów z żywej wierzby, które ZASADZIMY w donicach, aby dalej ROSŁY! Czy wiecie, że wyplatanie korbaczy to tradycja wciąż żywa w naszym regionie? Wielkanocne baty tradycyjnie powstają właśnie teraz – na Wielkanoc!