Plecionkarstwo & pszczelarstwo – warsztaty

PAULINA ADAMSKA (plecionkarstwo) – mistrzyni plecionkarska, instruktorka rękodzieła artystycznego, etnolożka, prezeska Stowarzyszenia Serfenta. KACPER ZRĄBKOWSKI (pszczelarstwo) – pszczelarz na co dzień pracujący w pasiece Quince Honey farm w Anglii, zna kószki nie tylko w teorii, także w pszczelarskiej praktyce.

Wypleć i posadź wielkanocny korbacz!

Zapraszamy na WYPLATANIE tradycyjnych korbaczy/batów z żywej wierzby, które ZASADZIMY w donicach, aby dalej ROSŁY! Czy wiecie, że wyplatanie korbaczy to tradycja wciąż żywa w naszym regionie? Wielkanocne baty tradycyjnie powstają właśnie teraz – na Wielkanoc!

Harmonogram WARSZTATÓW MISTRZOWSKICH w 2018 roku

Rozpoczynamy WARSZTATY MISTRZOWSKIE w 2018 roku! Zapraszamy na spotkanie z wyjątkowymi osobami – mistrzyniami i mistrzami plecionkarstwa! Od dawna czekacie na warsztaty z niezwykłej rogożyny albo korzenia świerku? Chcecie pod okiem mistrzyni zrobić własny wiklinowy kosz?

Przekaż 1%, aby plecionkarstwo żyło!

Wspierając nas, wspieracie mistrzów tradycji i rzemiosło plecionkarskie! Dzięki Waszemu wsparciu możemy znajdować uczniów dla mistrzów, prowadzić badania, ratować ginące rzemiosło, wspierać ekonomizację ludowych plecionkarzy, robić co dzień wszystko – ABY PLECIONKARSTWO ŻYŁO!

Wypleć kulę światła

Czy Wy też w środku mroźnej zimy tęsknicie za światłem i ciepłem? My bardzo! Dlatego proponujemy Wam coś, co rozświetli zimę – wiklinową Kulę Światła! Wypleć taką lampkę razem z nami!