fbpx

WARSZTATY 2020 – plany na Nowy Rok

W roku 2020 mamy dla Was wszystko to, co najbardziej podobało Wam się w roku poprzednim – i więcej!

WARSZTATY W CAŁEJ POLSCE

W zeszłym roku poszerzyliśmy grupę naszych instruktorów, którzy są gotowi, żeby przyjechać do Was i nauczyć Was wyplatania! Ferie, warsztaty wiosenne, wielkanocne koszyczki, wyplatanie z wikliny i słomy – to możemy Wam już teraz proponować w całej Polsce! Pozwoli nam to też obniżyć koszt dojazdu do Was oraz proponować Wam warsztaty w fajnej, nowej cenie. Chcecie u siebie warsztaty plecionkarskie? Piszcie! Jesteśmy gotowi przyjechać z materiałem, narzędziami i opowieścią o plecionkarstwie!

Warsztaty krótkie – od 3 godzin

Warsztaty długie – 1 lub 2 dni

WARSZTATY MISTRZOWSKIE 2020

Mamy dla Was 3 propozycje warsztatów mistrzowskich 2020, które znacie już z poprzednich lat. Skupimy się na niezwykłych, niepospolitych materiałach i zaprosimy naszych wyjątkowych mistrzów do Cieszyna, do nowej siedziby Serfenty.

1. SŁOMA

6 godzin wspólnego wyplatania z pachnącej słomy i poznawania specjalnej techniki pracy z tym naturalnym materiałem – technikę szycia dartką i wikliną. Wypleciemy słomiane misy, a użyjemy do tego narzędzi, które powstają w naszym warsztacie – specjalnie zaprojektowanych igieł plecionkarskich. Pokażemy Wam plecionkarstwo w kontekście dobrego projektowania, użycia naturalnych materiałów w duchu zero waste, nowoczesnego rzemiosła. Skupimy się też w rozmowach przy wyplataniu na wartości pracy ludzkich rąk i opowiemy Wam o rzemiośle. Warsztaty poprowadzi nasza mistrzyni – Paulina Adamska, która swoich umiejętności nauczyła się od mistrzyni Zoi Majstrowicz.

Nieprzypadkowo wybrałyśmy termin tuż przed Dniem Kobiet – zapraszamy do zrobienia sobie lub komuś prezentu i spędzenie relaksującego czasu w Cieszynie!

7 marca 2020, Cieszyn, Srebrna 1

CENA: 250 zł /os

Zgłoszenia do 14 lutego: biuro@serfenta.pl.

Miejsce gwarantuje przedpłata na konto: 02 1020 1390 0000 6102 0465 5496.

2. ROGOŻYNA

Warsztaty poprowadzi z nami mistrzyni Stefania Suchora (lat 80). Jest ona jedną z czołowych plecionkarek pracujących z rogożyną w Polsce. Tym tradycyjnym zawodem zajmuje się praktycznie od zawsze. Sama wycina i przygotowuje materiał oraz wyplata używając do tego drewnianych form.

Rogożyna to inna nazwa pałki wodnej, wyplata się tą częścią rośliny, która rośnie pod wodą. Ostatni rzemieślnicy ścinają ją ręcznie w stawach i suszą przez całą zimę. Rogożyna ma piękny miodowy kolor i jest wodoodporna. Ten polski materiał to wspaniała alternatywa dla zagranicznych plecionek z trawy morskiej czy hiacyntu, jakie spotykacie np. w IKEA. Podczas naszych warsztatów poznamy materiał, a każdy uczestnik stworzy własną tacę i torbę z rogożyny. Będą one także okazją, by skupić się na pracy własnych rąk i w rytmie SLOW stworzyć wyjątkowe przedmioty.

30-31 maja, Cieszyn, Srebrna 1

CENA PROMOCYJNA do 1 marca: 649 zł
CENA od 1 marca: 690 zł

Zgłoszenia: biuro@serfenta.pl.

Obowiązuje wpłata ZALICZKI 200 zł na konto: 02 1020 1390 0000 6102 0465 5496
Prosimy o zrozumienie – w przypadku rezygnacji z warsztatów po dacie 15 maja, zaliczka nie podlega zwrotowi, jednak można przekazać swoje zgłoszenie innej osobie, przyjacielowi.

3. KORZEŃ ŚWIERKA

To wyjątkowy, unikatowy materiał, pozyskiwany w ekologiczny i nie szkodzący przyrodzie sposób, wykopywany ręcznie. Poprowadzi warsztaty razem z nami młody mistrz Bartłomiej Juroszek. Przez dwa dni każdy wyplecie swój własny koszyk z korzeni świerka na drewnianej formie. Odwiedzimy też warsztat mistrza Jana Zogaty i porozmawiamy z nim o jego pracy i wieloletnim doświadczeniu. Spotkanie z mistrzami, a także dotyk i zapach tego naturalnego, materiału to dwa dni wypełnione rzemiosłem. Kiedy ręce pracują – głowa odpoczywa.

3-4 października 2020, Cieszyn

CENA PROMOCYJNA do 1 sierpnia: 649 zł
CENA od 1 sierpnia: 690 zł

Zgłoszenia: biuro@serfenta.pl.

Obowiązuje wpłata ZALICZKI 200 zł na konto: 02 1020 1390 0000 6102 0465 5496.
Prosimy o zrozumienie – w przypadku rezygnacji z warsztatów po dacie 15 września, zaliczka nie podlega zwrotowi, jednak można przekazać swoje zgłoszenie innej osobie, przyjacielowi.

Udostępnij:

Podobne wpisy