WYPLEĆ OZDOBY ZE SŁOMY – warsztaty mistrzowskie z Marią Kravchuk

Zapraszamy Was do udziału w kolejnych warsztatach mistrzowskich Serfenty! Będzie to wyjątkowe spotkanie z mistrzynią i artystką, która w niesamowity i precyzyjny sposób wyplata ze słomy!

MISTRZYNI: MARIA KRAVCHUK

Kiedy: 17-18 listopada 2018

Gdzie: Katowice, Kawiarnia Fotograficzna, ul. Teatralna 4

Charakter warsztatów: to zdobycie konkretnych umiejętności i stworzenie pięknych ozdób ze słomy, które uczestnicy zabierają ze sobą

Dla kogo: dla każdego, nie jest wymagana żadna znajomość technik plecionkarskich, ani żadne doświadczenie w zakresie plecionkarstwa

O MISTRZYNI

Co można wypleść ze słomy z Panią Marią? Wszystko! Naprawdę nie uwierzycie, co ona potrafi zrobić z tego – wydaje się prostego – materiału. Pani Maria jest światowej sławy słomkarką, laureatką wielu nagród – mistrzynią Ukrainy i artystką. Swoje prace prezentowała w Anglii, USA, Francji, Kanadzie, Japonii czy na wystawie EXPO w Nagoi, robiąc furorę niezwykłymi wyplotami. Ze słomy wyplata ozdoby, wianki, kwiaty, ozdoby świąteczne czy ludowe zabawki. Jej prace to niezwykle precyzyjne wykonanie, delikatność i wyobraźnia twórczą oraz wyjątkowa znajomość materiału. Od wielu lat prowadzi artystyczne studio “Żyteczko”, w którym uczy sztuki plecionkarskiej młodsze pokolenia. Tradycje plecionkarskie przekazuje podczas licznych warsztatów i pokazów, teraz przyjedzie specjalnie na nasze zaproszenie! Tu możecie podejrzeć jej prace.

CO WYPLECIEMY?

Podczas naszych warsztatów poznamy SŁOMĘ od jej precyzyjnej strony – każda słomka będzie miała znaczenie! Każdego dnia stworzymy pracą własnych rąk unikatowe plecionki ze słomy. Z myślą o świętach – wypleciemy ozdoby świąteczne, które pięknie ozdobią w grudniu Wasze domy, ale nie tylko! Zrobimy też zabawki – takie jak koniki i laleczki, dekoracje słomiane do domu i elementy biżuterii słomianej. To unikatowe wyroby, których nie kupicie w żadnym sklepie. Technika, którą poznamy jest czasochłonna, ale efekty są wspaniałe. Zobaczcie jakie rzeczy plecie ze słomy Pani Maria!

HARMONOGRAM WARSZTATÓW

Sobota :

10:00 – 17:00 (w tym godzinna przerwa na obiad)

Opowieści o plecionkarstwie, prezentacja dzieł Pani Marii, zapoznanie z materiałem i wyplatanie.

Niedziela:

9:00 – 16:00 (w tym godzinna przerwa na obiad)

Opowieści o mistrzach plecionkarstwa, prezentacja koszy, wyplatanie.

Warsztaty odbywają się w pięknej i przyjaznej przestrzeni Kawiarni Fotograficznej w Katowicach. Na miejscu można kupić pyszną kawę i herbatę, zjeść pyszne desery oraz zamówić posiłek.

Cena warsztatów dwudniowych: 545 zł

UWAGA: przy zgłoszeniu do 1 listopada cena promocyjna za udział w warsztatach dwudniowych: 490 zł!

Opcja jednodniowa: 380 zł

Cena warsztatów mistrzowskich obejmuje udział w 12-godzinnych warsztatach, dostęp do narzędzi i przygotowanego wcześniej, specjalnie wyselekcjonowanego materiału.

Ilość miejsc ograniczona!

Na zgłoszenia czekamy pod adresem: biuro@serfenta.pl. Obowiązuje opłata na konto: 02 1020 1390 0000 6102 0465 5496.

UWAGA: jeżeli zrezygnujesz z uczestnictwa po 10.11 nie będziemy w stanie zwrócić Ci opłaty, gdyż poniesiemy już koszty. Wciąż jednak możesz wtedy podarować udział w warsztatach innej osobie, w zastępstwie Ciebie!

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów.

WARSZTATY MISTRZOWSKIE SERFENTY 2018

To cykl warsztatów poświęcony niezwykłym mistrzom plecionkarstwa i wyjątkowym materiałom, jakich w Polsce używa się do wyplatania. Mieliśmy już warsztaty wyplatania z rogożyny (pałki wodnej) oraz z wikliny i korzenia świerka. Słomiane plecionki do ostatni warsztat mistrzowski w 2018 roku.

Serdecznie zapraszamy! Plećcie z nami!

 

Udostępnij:

Podobne wpisy