fbpx

Webinar, wizyta studyjna, spotkanie - proponujemy różne sposoby opowieści o tym, jak wdrażać idee New European Bauhaus - pięknie, zrównoważenie, razem. Jak robić to nie przez rewitalizację obiektów, ale w obszarze projektów miękkich takich jak niematerialne dziedzictwo kultury? Przyjedź na wizytę studyjną do Serfenty, NGO, które skutecznie się zekonomizowało! W obszarze dziedzictwa kultury? Tak, to możliwe! Zgodnie z ideami NEB? Tak, w 2023 roku byłyśmy w finale nagrody NEB 2023 jako jedyny projekt z Polski!

16 lat drogi od grantów do rynku

Stowarzyszenie Serfenta działa na co dzień w Cieszynie, na pograniczu polsko – czeskim, ale stąd sięga na cały świat. Pracujemy nad przyszłością i przetrwaniem tradycji rzemiosła plecionkarskiego i promocją dziedzictwa kultury już od 16 lat. Opracowałyśmy własny model biznesowy "Innovation Model of Craft Revitalisation", który spotyka się z szerokim zainteresowaniem odbiorców na całym świecie i znalazł się w finale New European Bauhaus Award 2023 pod hasłem “beautiful. sustainable, together”.

Od kilku lat działamy w zrównoważony sposób, niezależnie od grantów, dotacji czy innych źródeł płynących z dofinansowań zewnętrznych. Postawiłyśmy na stabilny, biznesowy rozwój naszej organizacji, czyli na ekonomizację i działanie na rynku. Nasze usługi, wiedzę oraz produkty sprzedajemy, prowadząc działalność gospodarczą. W obszarze dziedzictwa kultury? Tak, to możliwe!

Idee New European Bauhaus w praktyce

W ramach swojej działalności wypracowałyśmy innowacje w obszarze rzemiosła, nowe drogi jego sprzedaży i proponujemy ZMIANĘ (zobacz film)

https://www.youtube.com/watch?v=O55uWzxBK_k
Innowacyjny Model Rewitalizacji Rzemiosła - zobacz!

WEBINAR, WIZYTA STUDYJNA - opowiemy Ci o tym!

Z chęcią opowiemy innym organizacjom o tym, jak umiejętnie łączyć świat tradycji z wyzwaniami współczesności z uwzględnieniem kontekstu rynku, jak współcześnie sprzedawać rzemiosło i co ono może dać dziś współczesnemu człowiekowi.

Wzorcowe praktyki oraz silny fokus na zrównoważony biznes – to nasza droga. Opowiemy o sukcesach, ale też o trudnościach na tej drodze, która zaprowadziła nas do stworzenia nagradzanego modelu biznesowego “Innowacyjny Model Rewitalizacji Rzemiosła”.

Biznes – to miejsce gdzie pasja i idee spotykają się ze współczesnym rynkiem. Od 16 lat badamy rzemiosło plecionkarskie. Zdobyłyśmy szeroką wiedzę i doświadczenie oraz mamy autorskie know – how. Chcemy się nimi podzielić! Przygotowujemy konferencje, wykłady i prelekcje, aby uczyć o styku przedsiębiorczości, nowoczesnego rynku i naszej wiedzy o sprzedaży rzemiosła. Nasz model biznesowy da się zastosować dla innych obszarów niematerialnego dziedzictwa kultury. Jest on też inspiracją dla przedsiębiorców z całego świata. Również tutaj znajdziesz realne efekty naszej pracy – produkty, usługi, warsztaty, sklep z koszami z Polski, Craft Tour i dużo więcej.

Widzimy, że ten temat jest niezmiernie ciekawy i aktualny dla osób z całego świata, chętnie poznamy też opinie i doświadczenia uczestników i gości wydarzenia, odpowiemy na pytania i pokażemy przykłady naszej pracy.

Jakie tematy poruszamy?

Zaczynałyśmy jako stowarzyszenie skupione na realizacji celów ochrony dziedzictwa kultury i pracujące wyłącznie na grantach, 

potrzeba ekonomizacji, aby uczynić ze swojej działalności związanej z pasją, działalność gospodarczą, poszukiwanie stabilności ekonomicznej,

przekonania o pieniądzach w obszarze kultury i w obszarze NGO (u pracowników, w społeczeństwie), nauka wyceny własnej pracy i komunikacji z klientami,

zmiana optyki - przejście od realizacji własnych pomysłów (granty) do badania potrzeb rynku (design thinking) i proponowania usług rynkowych,

realizacja idei New European Bauhaus - Beautiful, Sustaintable, Together,

jak zostałyśmy finalistkami - jak realizujemy idee NEB w praktyce,

przygotowanie oferty rynkowej na własnym przykładzie (zmiana w obszarze rzemiosła, /mniej produktów, więcej doświadczeń/),

czy ekonomizacja i wprowadzanie zmian są łatwe - sukcesy i porażki, codzienność biznesu opartego na dziedzictwie kultury, łączenie obszaru dziedzictwa kultury i biznesu,

od małej organizacji z Cieszyna, do akredytowanej organizacji UNESCO, sprzedającej swoje usługi na całym świecie, aż do Japonii - case study.

Wizyta studyjna

Czas trwania wizyty: 0d 1 - 2 godziny

prezentacja oraz pytania, odpowiedzi + zwiedzanie pracowni.

Zapraszamy dna wizytę studyjną w Cieszynie, w pracowni Serfenty, ul. Srebrna 1 - tu mamy wszystko na miejscu, pod ręką, a wycieczka do Cieszyna to przyjemnie spędzony dzień. Za dopłatą możemy zorganizować catering kawa/ hebata/ ciasto na miejscu.

Cena (podajemy widełki) 1000 - 2500 zł. Skontaktuj się z nami!

Ten temat możemy też zaprezentować online jako webinar i prezentację - napisz do nas, jeśli interesuje Cię taka forma.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnego, osobistego spotkania - też jest taka możliwość, skontaktuj się z nami.

Wizyta Studyjna Serfenta New European Bauhaus
Opowiadamy o idei New European Bauhaus w praktyce

NEW EUROPEAN BAUHAUS W SERFENCIE

Innowacyjny Model Rewitalizacji Rzemiosła – Serfenta reprezentowała Polskę i nowe drogi rzemiosła podczas dwóch dni w Brukseli, gdzie odbyła się ceremonia nagród New European Bauhaus. To była prawdziwa przyjemność, ale również duma i wiele emocji! A także wspaniałe spotkania i okazja do opowiadania ludziom z różnych zakątków Europy o naszym Modelu pracy z rzemiosłem.

Jesteśmy dumne z udziału w tym wydarzeniu, a przede wszystkim w finale tej prestiżowej nagrody. Byłyśmy jedynym projektem z Polski w finale, do którego wyłoniono 61 projektów spośród 1400! 

A jeśli masz ochotę na więcej, to od razu możesz przetestować nasze pomysły na doświadczenie rzemiosła:

WARSZTATY WYPLATANIA DOŚWIADCZENIE RZEMIOSŁA - od razu możemy też zrobić coś własnymi rękami, praktycznie dotknąć, wykonać, zapleść, możesz zobaczyć jak wdrażamy idee w praktyce!

Craft Experience fot. Michelle Altaner-Frat

Nie czekaj, skontaktuj się z nami, pytaj, nawiąż współpracę – dołącz do świata Serfenty!