Heritage Impact – co nam przyniósł projekt KPO
W drugiej połowie roku 2024 intensywnie pracowałyśmy nad rozwojem Serfenty, szkoliłyśmy się, tworzyłyśmy nowe propozycje biznesowe, planowałyśmy przyszłość i tworzyłyśmy razem z zespołem ekspertek zupełnie nowe propozycje. W wyniku prac powstało coś całkiem nowego – Heritage Impact!
Dużo mówimy o tym, że utrzymujemy się ze środków, które wypracowujemy dzięki realizacji efektów naszego modelu biznesowego. Jednak czasem jeszcze wspieramy się grantem – w drugiej połowie roku skorzystałyśmy ze środków Krajowy Plan Odbudowy , żeby wzmocnić swoją działalność biznesową. Sięgnęłyśmy po grant po raz pierwszy od 3 lat! Robimy to celowo i świadomie, żeby móc się rozwijać i dodać dodatkową wartość do tego, czym zajmujemy się na co dzień. Naszą doradczynią prowadzącą była Urszula Szwed.
Co się wydarzyło?
Szkoliłyśmy się biznesowo i merytorycznie, aby rozwijać swoją działalność.
Naszą doradczynią prowadzącą jest Urszula Szwed. Zbadałyśmy potencjał biznesowy Serfenty oraz opracowałyśmy ofertę, bazującą na zaprojektowanym już i wielokrotnie nagradzanym Modelu Rewitalizacji Rzemiosła. To istotny krokiem w dążeniu Serfenty do funkcjonowania jako silna, niezależna finansowo organizacja, na rynku.
Zespół ekspertek, łączący dziedzictwo i biznes
Żeby dobrze zbadać otoczenie biznesu, tworzyć nowe treści i oferty, potrzebujemy dobrego zespołu, dlatego zaprosiłyśmy do współpracy grupę ekspertek.
Zespół, który opracowuje nowe propozycje, tworzą:
Dr Lubomira Trojan – antropolożka kultury, specjalistka ds dziedzictwa kulturowego i designu, Zamek Cieszyn, Uniwersytet Śląski, WSB,
Joanna Brasset – specjalistka ds rozwoju biznesu i sprzedaży, przedsiębiorczyni, kobieta biznesu, Studio INTO,
Dr Karolina Kania – antropolożka kultury, badaczka UX, Katedra Strategii, Wydział Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Pradze,
Maria Garus – specjalistka w zakresie projektów oraz innowacji społecznych, Uniwersytet Śląski,
Urszula Szwed – ekspertka w zakresie komercjalizacji dla III sektora, kultury i ekonomii społecznej
Oraz oczywiście my, ze swoją wiedzą i doświadczeniem:
Paulina Adamska – antropolożka kultury, przedsiębiorczyni, Serfenta,
Łucja Cieślar – specjalistka w zakresie komunikacji, przedsiębiorczyni, Serfenta.
Nowa strona internetowa – HI!
Wiele pracy włożyłyśmy, by powstała całkiem nowa strona internetowa, przedstawiająca nasze nowe działania i pomysły. Wiele osób było zaangażowane w jej pwostanie – oprócz zespołu to także tłumacze, graficzki, osoby opracowujące teksty, projektantka strony www i jej zaplecze techniczne – tu wielkie podziękowania za współpracę dla świetnej Ewy Stańczak. Strona jest już gotowa, więc po raz pierwszy możemy uchylić zasłonę tajemnicy:
Strona i oferta będą też dostępne w języku angielskim.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu, zwłaszcza że czas nas bardzo gonił, a koniec roku był intensywny! Powstanie strony i wszelkich działań prowadzących to tego, było możliwe dzięki dofinansowaniu z:
Program wspierania działalności podmiotów sektora kultury i przemysłów kreatywnych na rzecz stymulowania ich rozwoju w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.