fbpx

Serfenta jest jedną z trzech akredytowanych organizacji pozarządowych UNESCO. To dzięki naszej pracy w 2017 roku doszło do wpisu umiejętności wyplatania wiklinowych koszy „kabłącoków” w Lucimi na Listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego w Polsce, która jest wstępem do międzynarodowej listy UNESCO.Mamy także dyplom polskiego komitetu ds. UNESCO za działania edukacyjne służące wdrażaniu Konwencji UNESCO w sprawie ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego. W 2011 roku otrzymaliśmy „Oskara Ludowego” za najlepszy projekt badawczy – „Plecionkarskim szlakiem Polski”.

W 2018 otrzymaliśmy certyfikat „KUKBUK Poleca” „za niezłomne kultywowanie rzemiosła zagrożonego zapomnieniem, za wiarę w moc plecionkarstwa i za radość tworzenia, którą widać w każdym splocie kosza”.

Należymy do prestiżowej organizacji RIDA (The International Network for Crafts Development). RIDA promuje wartościowe rzemiosło inspirowane tradycją i dostosowuje je do współczesnych potrzeb. Przynależność do tej organizacji jest wyróżnieniem i docenieniem naszych działań jako instytucji odpowiedzialnej społecznie, wspierającej rozwój rzemiosła w Polsce i na świecie. Jest to również szansa na promocję polskich wyrobów na arenie międzynarodowej.

 

Udostępnij:

Oferta

Innowacyjny Model Rewitalizacji Rzemiosła z nagrodą Europa Nostra

Odkryj nasz model biznesowy i zaproś nas do współpracy.

Craft Tour Do Korzeni

Przeżyj z nami rzemieślniczą przygodę!

Warsztaty plecionkarskie

Zamów grupowe lub indywidualne warsztaty!

Sklep

Kosze z Polski - unikatowa kolekcja. Zobacz i kup swój wymarzony kosz.

Webinar, wizyta studyjna

Odkryj nasz model biznesowy i zaproś nas do współpracy.

Archiwum audiowizualne

Skorzystaj z naszego bogatego zbioru filmów, nagrań i zdjęć.