fbpx

Chcesz pokazać nasze wystawy? Chcesz pomóc nam popularyzować plecionkarstwo? Zaproś nas do siebie!

Udostępnij:

Viva Basket!

Tym, co odkrywamy, jest przekonanie, że praca manualna, a wraz z nią rzemiosło, mocno łączą nas z całym dziedzictwem ludzkości. Podczas podróży terenowych spotykamy te same techniki i materiały, które funkcjonują od tysięcy lat. Dlatego też blisko nam do idei plecionkarstwa jako uniwersalnego języka, wspólnego dla ludzi na całym świecie.

Wystawa jest owocem badań etnograficznych na terenie Polski i Norwegii. Ciekawi nas kontekst kulturowy plecionkarstwa, a w jego ramach również pytanie – co powoduje, że coraz więcej ludzi interesuje się tą tematyką i odkrywa potrzebę twórczego używania własnych rąk?

Oferujemy wypożyczenie wystawy składającej się z:

  • 49 plansz (120×90 cm), z fotografiami i opisami (po polsku, angielsku i norwesku)
  • 40 eksponatów plecionkarskich – tradycyjne polskie i norweskie plecione produkty, między innymi różne rodzaje koszy, buty, pułapka na ryby i 3 dodatkowe wyplatane przedmioty z różnych części świata
  • 5 plenerowych ścianek wystawienniczych wraz z podstawami betonowymi.

Ekspozycji towarzyszy pokaz filmów z wypraw terenowych projektu.

Dodatkowo oferujemy możliwość zorganizowania wernisażu połączonego z warsztatami oraz pokazem tradycyjnych polskich technik plecionkarskich.

Koszty:

Wypożyczenie kompletu eksponatów na okres 1 miesiąca – 2500 zł netto/brutto (+ koszty transportu).

Wypożyczenie części eksponatów lub w połączeniu z warsztatami i pokazem czy też wypożyczenie na dłuższy okres podlega indywidualnej kalkulacji.

Chcesz dowiedzieć się więcej i wypożyczyć wystawę – zadzwoń lub napisz do nas!

Na wszystkie pytania odpowie Anna Krężelok:

biuro@serfenta.pl

tel: 517 152 687

Pleciemy!

Na wystawie PLECIEMY!/WE WEAVE! prezentujemy możliwości i połączenia różnorodnych materiałów plecionkarskich. Tych używanych w Polsce i zagranicą. W Serfencie przemierzamy tysiące kilometrów, aby o plecionkarstwie wiedzieć wszystko. Nasze podróże zaczęliśmy w Polsce, a następnie odwiedziliśmy Czechy, Niemcy, Ukrainę oraz Norwegię. Tam właśnie prowadziliśmy badania etnograficzne, czyli rozmowy i nagrania z twórcami, rzemieślnikami i artystami zajmującymi się plecionką.

Zdjęcie przedstawia kosz na chleb wraz ze świeżo upieczonym chlebem.

Plecionkarzy można znaleźć wszędzie. We Francji, Islandii, Hiszpanii, Afryce, Indonezji, Japonii, Australii… i z pewnością w wielu innych miejscach, do których jeszcze planujemy dotrzeć. Dzięki temu mamy teraz przyjaciół na całym świecie – plecionkarstwo łączy!

Na naszej wystawie prezentujemy możliwości wyplatania z różnych materiałów plecionkarskich – tych popularnych jak wiklina i tych unikatowych jak na przykład rogożyna.

Wystawa pokazuje plecionkarstwo w kontekście dobrego projektowania, użycia naturalnych materiałów, reusingu, zero waste, nowoczesnego rzemiosła i wartości pracy ludzkich rąk.

Oprócz plansz, wyrobów, narzędzi i form, na wystawie są także trzy stanowiska interakcyjne.

Koszty:

Wypożyczenie wystawy, także w połączeniu z warsztatami i pokazem, podlega indywidualnej kalkulacji.

Chcesz dowiedzieć się więcej i wypożyczyć wystawę – zadzwoń lub napisz do nas!

Na wszystkie pytania odpowie Anna Krężelok:

biuro@serfenta.pl

tel.: +48 517 152 687