fbpx

Współpraca z designem jest fascynująca - jesteśmy otwarci na współpracę z projektantkami i projektantami, artystkami i artystami, designerami i dizajnerkami.

Przekazujemy studentom naszą wiedzę o rogożynie, słomie i innych materiałach plecionkarskich, którą gromadzimy od 13 lat - nie tylko teorię ale też praktykę, ponieważ mogą sami spróbować z nami wyplatania.

Znajdujemy plecionkarstwu nowe miejsce we współczesnym świecie. Interesują nas połączenia z nowymi materiałami i technologiami, my z kolei zaprezentujemy ci możliwości polskich, naturalnych materiałów. 

Współpraca z ASP

Z Wydziałem Form Przemysłowych ASP w Krakowie zorganizowaliśmy cykl warsztatów, który prowadził do powstania gotowych produktów bazujących na tradycyjnych technikach wyplatania. Część z nich znajdziecie w naszym sklepie.

Dla ASP w Łodzi prowadziliśmy warsztaty materiałoznawcze – to poznawanie wybranych materiałów plecionkarskich – wikliny, słomy, rogożyny - i skupienie się na mniejszych formach artystycznych lub użytkowych.

Zobacz jak wyglądały warsztaty projektowe z WFP ASP w Krakowie.

Warsztaty indywidualne dla projektantów

Warsztaty z naturalnych, roślinnych materiałów to niezwykłe doświadczenie związane z dotykiem i zapachem, doświadczenie bardzo fizyczne. Inną siłę trzeba włożyć w wyginanie wiklinowych witek, inną w szycie ze słomy specjalną, żelazną igłą. Czy wiesz, że rogożyna to materiał, który ma też… dźwięk? Spotkanie z tym wszystkim może się wydarzyć, jeśli zamówisz od nas warsztaty dotyczące plecionkarskich materiałów - lub jednego konkretnego. Podczas takiego spotkania opowiemy, pokażemy, a potem razem dotkniemy, powąchamy, a na koniec zapleciemy i stworzymy coś wyjątkowego. (czytaj więcej) 

Projektujesz? Chcesz poeksperymentować z nowymi materiałami? Napisz do nas, jeśli chcesz z nami współpracować!

Proponujemy również konsultacje merytoryczne 1:1.

Pandemia - zestawy DIY

W czasach COV-19 stworzyłyśmy dla Was propozycję, dzięki której możecie eksperymentować w swojej domowej pracowni. Przygotowałyśmy zestawy zrób to sam z filmami instruktażowymi, a także po prostu możecie w naszym sklepie kupić dobrej jakości materiały plecionkarskie, takie jak słoma czy unikatowa rogożyna.

Sprawdź dział ZRÓB TO SAM/A w naszym sklepie!

Zapytaj o szczegóły! Paulina Adamska
  • +48507933191