fbpx

Jesteśmy otwarci na współpracę z projektantkami i projektantami, chętnie znajdujemy plecionkarstwu nowe miejsce w świecie designu. Interesują nas połączenia z nowymi materiałami i technologiami. Szukamy nowych rozwiązań, aby plecionkarstwo żyło. Opowiadamy też o naszym modelu biznesowym opartym na współpracy z rzemiosłem.

Z Wydziałem Form Przemysłowych ASP w Krakowie zorganizowaliśmy cykl warsztatów, który prowadził do powstania gotowych produktów bazujących na tradycyjnych technikach wyplatania. Część z nich znajdziecie w naszym sklepie.

Dla ASP w Łodzi prowadziliśmy warsztaty materiałoznawcze – to poznawanie wybranych materiałów plecionkarskich – wikliny, słomy, rogożyny - i skupienie się na mniejszych formach artystycznych lub użytkowych.

Warsztaty z naturalnych, roślinnych materiałów to niezwykłe doświadczenie związane z dotykiem i zapachem, doświadczenie bardzo fizyczne. Inną siłę trzeba włożyć w wyginanie wiklinowych witek, inną w szycie ze słomy specjalną, żelazną igłą. Czy wiesz, że rogożyna to materiał, który ma też… dźwięk? Spotkanie z tym wszystkim może się wydarzyć, jeśli zamówicie od nas warsztaty dotyczące plecionkarskich materiałów. Podczas takiego spotkania opowiemy, pokażemy, a potem razem dotkniemy, powąchamy, a na koniec zapleciemy i stworzymy coś wyjątkowego. (czytaj więcej) 

Projektujesz? Szukasz nowych dróg dla swoich studentów? Napisz do nas, jeśli chcesz z nami współpracować!

Zobacz jak wyglądały warsztaty projektowe z WFP ASP w Krakowie.

Zapytaj o szczegóły! Paulina Adamska
  • +48507933191