Zespół

Paulina Adamska

Od lat zakochana w rzemiośle, od 2008 roku w plecionkarstwie, które konsekwentnie promuje i rozwija. W Serfencie autorka projektów badawczych, instruktorka rękodzieła artystycznego, stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2016. Uwielbia uczyć prowadząc warsztaty, a w międzyczasie podróżuje po świecie, by o plecionkarstwie wiedzieć wszystko.

  • +48507933191

Łucja Cieślar

Plecionkarstwo i praca w Serfencie to dla niej wielka przygoda i wyprawa w głąb własnej kultury tradycyjnej, z którą od lat działa na innych płaszczyznach. Z wielką pasją organizuje, aktywizuje, prowadzi warsztaty i podejmuje wszelkie działania, by plecionkarstwo żyło!

  • +48507292666

Anna Krężelok

Animatorka kultury, w Serfencie organizuje, trzyma kasę i prowadzi warsztaty. Uwielbia wyplatać koty z wikliny i mówić po hiszpańsku.

  • +48517152687

Ondřej Blecha

Koordynator projektów wolontariackich EVS w Serfencie. Służy wsparciem w każdej sprawie, niezawodny kierowca i ten, który niesie pomoc kiedy „coś nie działa!”. Przemieszcza się pomiędzy dwoma Cieszynami – polskim i czeskim – codziennie przekraczając Olzę. W wolnych chwilach – poeta.

Grzegorz Gordat

Mistrz plecionkarz-koszykarz i twórca ludowy w jednym. Wielokrotnie nagradzany m.in. na jednej z najbardziej prestiżowych imprez rękodzielniczych – Jarmarku Jagiellońskim w Lublinie. Poprowadzi warsztaty dla każdej grupy wiekowej z Polski i zagranicy. Od ponad dekady zdobywa instruktorskie doświadczenie w Miejskim Domu Kultury w Dęblinie.

Magdalena Kokora

Artystka pełną duszą. Gdy nie wyplata, to maluje, projektuje i tańczy.