fbpx

Wystawa Viva Basket! w stolicach świata. Bratysława, Słowacja.

Na zaproszenie Galerii ÚĽUV wystawa polskiego i norweskiego plecionkarstwa Viva Basket! na trzy miesiące zagościła w Bratysławie. Słowacka nazwa ekspozycji brzmi Slava Kosikom! Zobaczycie tam piękne fotografie, niezwykłe kosze i inne plecione przedmioty z Polski i Norwegii.

W Serfencie jesteśmy dumne i bardzo cieszymy się z tej współpracy. W naszą słowacką odsłonę zaangażowana jest Galeria ÚĽUV i Instytut Polski w Bratysławie. Przy okazji ciepło pozdrawiamy też partnerów i przyjaciół z Norwegii, Sore Skogen i Sunnhordland Museum, z którymi razem pracowaliśmy nad powstaniem ekspozycji w 2015 roku.

Impulsem do jej powstania było przekonanie, że praca rąk może przynieść wyjątkową przyjemność tworzenia. DLACZEGO PAN, PANI WYPLATA? To pytanie zadaliśmy artystom i rzemieślnikom zaangażowanym w projekt pod tym samym tytułem Niech żyje kosz! Viva Basket!

Odpowiedzi koncentrowały się wokół potrzeby i przyjemności używania rąk. Zapraszamy do obejrzenia filmu, gdzie Norweżka Anne przekonuje, że „musi to robić”, a plecionkarz Jan twierdzi, że „wyplatanie jest jak narkotyk”.

Od 14 lutego do końca maja zapraszamy do zwiedzania Slavy Kosikom w Galerii ÚĽUV w Bratysławie. Dodatkową atrakcją będzie nasz pokaz plecionkarski prowadzony przez polskich i słowackich plecionkarzy 18 maja, na który już teraz gorąco zapraszamy! Będziemy tam oczywiście z odpowiednią reprezentacją! Galeria ÚĽUV to świetne miejsce dla wszystkich miłośników rzemiosła!

Kuratorka wystawy: Paulina Adamska

Graficznie wystawę projektowały: Dinksy.

Fotografie: Rafał Soliński, Piotr Chlipalski, Paulina Adamska.

 

Udostępnij:

Podobne wpisy