Wyplatanie kosza kabłącoka – warsztaty mistrzowskie Mood Concept

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty plecionkarskie, prowadzone przez Stowarzyszenie Serfenta oraz mistrza plecionkarskiego, Łukasza Kilijanka z Lucimi podczas targów MOOD CONCEPT 2018!

Te warsztaty to zdobycie konkretnych umiejętności wyplatania wyjątkowego, wiklinowego kosza na wierzbowej ramie, który świetnie wygląda w każdym wnętrzu​.

Dla kogo: dla każdego! Nie jest wymagana żadna znajomość technik plecionkarskich, ani żadne doświadczenie w zakresie plecionkarstwa

Kiedy: 20-21 października 2018 w godz. 10:00 – 18:00 /w tym przerwa obiadowa 14:00 – 15:00/
Gdzie: Targi MOOD CONCEPT 2018, Warszawa

CO WYPLECIEMY?

16 godzin warsztatów z mistrzem, dostęp do narzędzi i przygotowanej wcześniej wikliny, kawa, herbata i drobny poczęstunek i najważniejsze – własnoręcznie zrobiony, wiklinowy kosz!

Podczas warsztatów wypleciemy kabłącoki – słynne wiklinowe kosze, których umiejętności wyplatania znajdują się na liście Niematerialnego Dziedzictwa Kultury. Materiał to świeżo ścięta, pachnąca wiklina! Mają one płaską, tylną ścianę, w którą wpleciony jest charakterystyczny kabłąk. Każdy uczestnik będzie mógł skończyć warsztat z własnym, gotowym koszem.

KABŁĄCOK świetne odnajdzie się w nowoczesnych WNĘTRZACH jako kosz na zabawki, kosz na drewno, gazety czy też element wystroju kuchni, salonu czy też łazienki w duchu wabi-sabi. W trakcie warsztatów zobaczymy też pokaz zdjęć i filmów o tradycyjnym, polskim plecionkarstwie i jego różnorodności w kształtach koszy i materiałach.

WARSZTATY MISTRZOWSKIE SERFENTY 2018

To cykl warsztatów poświęcony niezwykłym mistrzom plecionkarstwa i wyjątkowym materiałom, jakich w Polsce używa się do wyplatania. Mieliśmy już warsztaty wyplatania z rogożyny (pałki wodnej) oraz korzenia świerka, przed nami jeszcze warsztaty mistrzowskie wyplatania ze słomy prowadzone przez ukraińską artystkę Marię Kravchuk!

CENA I ZGŁOSZENIA

Ilość miejsc ograniczona! Na zgłoszenia czekamy do 17 października 2018 pod adresem: biuro@serfenta.pl
Cena: 386 zł
Potwierdzeniem zgłoszenia jest wpłata kwoty na konto: 02 1020 1390 0000 6102 0465 5496

Kosz kabłącok wpisany jest na krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego i jest w drodze do UNESCO!
Warsztaty w ramach projektu „Aby plecionkarstwo żyło!” dofinansowanego ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

 

 

Udostępnij:

Podobne wpisy