Serfenta na Łódź Design Festival

Na wystawie PLECIEMY!/WE WEAVE! prezentujemy możliwości i połączenia różnorodnych materiałów plecionkarskich. Tych używanych w Polsce i za granicą. W Serfencie przemierzamy tysiące kilometrów, aby o plecionkarstwie wiedzieć wszystko. Nasze podróże zaczęliśmy w Polsce, a następnie odwiedziliśmy Czechy, Niemcy, Ukrainę oraz Norwegię. Tam właśnie prowadziliśmy badania etnograficzne, czyli rozmowy i nagrania z twórcami, rzemieślnikami i artystami zajmującymi się plecionką.
Plecionkarzy można znaleźć wszędzie. We Francji, Islandii, Hiszpanii, Afryce, Indonezji, Japonii, Australii… i z pewnością w wielu innych miejscach, do których jeszcze planujemy dotrzeć. Dzięki temu mamy teraz przyjaciół na całym świecie – plecionkarstwo łączy!
Na naszej wystawie prezentujemy możliwości wyplatania z różnych materiałów plecionkarskich – tych popularnych jak wiklina i tych unikatowych jak na przykład rogożyna.

Zapraszamy na wernisaż z oprowadzaniem kuratorskim 20 maja o godzinie 16:00! Odwiedźcie nas w Łodzi! Wystawa do obejrzenia w dniach 19 – 27 maja 2018.

A 21 maja o 13:00 zapraszamy na 3-godzinne warsztaty plecionkarskie.

Centrum Festivalowe, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, ul. Tymienieckiego 3

Udostępnij:

Podobne wpisy