Książka „Plecionkarskim szlakiem Wisły”

AutorSerfenta
Informacje techniczne

ISBN: 978-83-930204-0-9

Liczba stron: 248

Okładka: miękka

Waga książki: 1 kg

Cena
  • 59 zł
  • Koszt przesyłki: 15 zł
Udostępnij

Każdy człowiek nosi w sobie opowieść. Poznaj opowieści plecionkarzy i zanurz się razem z nami w pachnący wikliną i słomą świat naturalnego cyklu przyrody, wspomnień o dawnych czasach i pytań o przyszłość.

Plecionkarstwo to nie tylko kosze – to styl i sens życia rzemieślników. Spójrz na ich spracowane ręce i… szerokie uśmiechy! Zadziwią Cię materiały i narzędzia, których używają do wyplatania, zaskoczą Cię ich nowoczesne pomysły.

Dziś przekazujemy w Twoje ręce naszą książkę. Ta wyjątkowa pozycja to opis wypraw etnograficznych i ich efektów. Przemierzyliśmy szlak Wisły, aby dotrzeć do tradycyjnych, ludowych plecionkarzy – wybierz się z nami w tę niezwykłą podróż!

Do książki dołączona jest płyta CD zawierająca fragmenty najciekawszych opowieści i rozmów z plecionkarzami, a także pieśni, przyśpiewki, anegdoty. Książka posiada streszczenia rozdziałów w języku angielskim.

Kupując „Plecionkarskim Szlakiem Wisły” pomagasz nam zachować polskie, tradycyjne rzemiosło!

Ze wstępu:

W 2009 roku wyruszyliśmy w tzw. „teren” z zamiarem poznania ludzi, którzy zajmują się wyplataniem od lat, czerpiąc wiedzę z życia, od swoich przodków. [..] Prowadzone przez nas pogłębione wywiady etnograficzne przeważnie przyjmowały postać kilkugodzinnych swobodnych rozmów, w których było miejsce zarówno na opowieść, jak i pokaz plecionkarskiego kunsztu, a także po prostu na poznanie człowieka, z jego uczuciami, emocjami, tęsknotami i obawami.