fbpx

Powrót do korzeni

Czy zastanawiacie się czasem, jakie historie kryją się w Waszej rodzinie? Sięganie do korzeni i słuchanie opowieści rodzinnych to częste tematy w naszej pracy. Na każdych warsztatach słyszymy od Was: a mój dziadek/wujek/tata/babcia też wyplatali! Macie w swojej rodzinie plecionkarzy? A może nawet o tym nie wiecie, ale coś Was do tego rzemiosła ciągnie, zbieracie plecionki, marzycie o warsztatach.  Czy plecionkarstwo można mieć w… genach? Jak połaczyć „kiedyś” z „teraz” i dodać do swojej historii rodzinnej nowy wątek?

Jest ktoś, kto potrafi odnaleźć odpowiedzi na te pytania. Dziś chcemy Wam przedstawić Your Roots in Poland – świetny zespół, który pomoże Wam rozpocząć przygodę z rodzinną historią. Kto wie, dokąd Was ona zaprowadzi – może do Waszych plecionkarskich korzeni. Ale jak się czegoś o tym dowiedzieć i jak za to zabrać?

Zacznij od siebie – podpowiadają Your Roots in Poland, pasjonaci i pasjonatki osobistych historii! Posłuchaj opowieści, które krążą w Twojej rodzinie (warto je nagrać!), sięgnij po schowane w starym pudełku fotografie, zacznij pytać i rozmawiać o nich z rodziną, poszperaj za starymi dokumentami (pomogą Ci np. metryki, księgi kościelne, spisy ludności, akta sądowe i wojskowe).

Na stronie YRiP znajdziecie też wskazówki, jak zacząć poszukiwania w Internecie, na jakich stronach gromadzone są informacje. A także obejrzycie i posłuchacie interesujących historii ludzi, którzy odnaleźli swoje korzenie rodzinne. Your Roots in Poland powstało z myślą o potomkach Polaków, rozsianych po całym świecie. Te idee są nam bardzo bliskie – odkrywanie polskich korzeni i przybliżanie polskich tradycji, aby poznać i zrozumieć nasz kraj. YRiP pomogą Wam poszukać informacji, zidentyfikować nieopisane fotografie, poznać tajemnice rodzinne.

My też mamy takie historie i przyjaciół, którzy przyjechali do nas z zagranicy, aby spróbować rzemiosła swoich przodków i po prostu wypleść kosz. Za każdym razem przeżywamy wielkie wzruszenie – kiedy szukacie swoich dziadków i przodków, ale też kiedy przywozicie swoje dzieciaki, żeby pokazać im to, co sami kochacie. Jeżeli szukacie informacji o swojej rodzinie – zajrzyjcie koniecznie do Your Roots in Poland, a jeśli czujecie, że chcecie, aby plecionkarstwo pojawiło się i w Waszym życiu – piszcie!

Ekipa Your Roots in Poland napisała o nas, że jesteśmy „maniakami plecionkarstwa”. No cóż… kochamy to, nie zaprzeczamy! (Przeczytajcie tutaj.) Lubimy współpracować z pasjonatami i mamy nadzieję na wspólne działania!

Udostępnij:

Podobne wpisy

3 dobre pomysły na majówkę i cały maj

1.       Potrzebujemy ruchu – idź na rower Kwarantanna…

1.       Potrzebujemy ruchu – idź na rower Kwarantanna w ostatnim czasie pokazała nam, jak bardzo…