• An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Stowarzyszenie Serfenta istnieje, aby plecionkarstwo żyło. Pracujemy, by zachować dla Was tradycję i mądrość przekazywaną przez pokolenia. Przemierzamy tysiące kilometrów, aby wiedzieć o nim wszystko. Uczymy młodych ludzi rzemiosła, które zanika. Pomagamy mistrzom plecionkarstwa zaistnieć na rynku. Pokazujemy to piękne rzemiosło światu.


Filmy instruktażowe - plecionkarstwo

 Weave it yourself - how-to videos

ZAMÓW FILM / ORDER

„PLEĆ TO SAM” to seria filmów instruktażowych, w których twórcy ludowi w swoich warsztatach pracy prezentują w szczegółach sposób tworzenia poszczególnych wyrobów plecionkarskich. Filmy stanowią zapis tradycji, która bardzo szybko znika wraz ze zmieniającymi się realiami. Instruktaż służy do samodzielnej nauki wyplatania, co stanowi szansę dla pasjonatów plecionkarstwa oraz dla kolejnych pokoleń, które mogą już w ogóle nie spotkać ludzi trudniących się tym rzemiosłem, a co więcej - poznać warsztatu ich pracy.

ZOBACZ FRAGMENT FILMU NA YOUTUBE

Jeden pakiet (zawierający 2 filmy) w cenie 100 zł, oba pakiety (cztery filmy) w cenie 160 zł do kupienia w biurze stowarzyszenia. Możliwa jest także wysyłka pocztowa (plus koszty wysyłki 15 zł) - prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , numer konta: 02 1020 1390 0000 6102 0465 5496.

PAKIET 1 ZAWIERA:

Film 1. Kosz na owoce
Film pokazuje wyplatanie tradycyjnego kosza z zielonej wikliny, specjalnie zaprojektowanego do noszenia owoców. Kosz posiada „dwie prawe strony”, czyli nie ma ostrych zakończeń, dzięki czemu nie niszczy owoców ani ubrań osoby, która go nosi. Na bazie tej techniki można też wypleść kosze innego kształtu.
Czas trwania: 73 minuty


Film 2. Rogożynowy kosz na zakupy
Rogożynowy kosz to niezwykłej urody plecionka wykonana według tradycyjnej receptury z ziemi lubelskiej. Wyplecenie go jest przyjemne, ponieważ rogożyna jest miękka i łatwo się poddaje, z drugiej strony – wymaga dużych umiejętności i cierpliwości w nauce. Kosz jest idealny na zakupy, na plażę czy piknik.
Czas trwania: 66 minutPAKIET 2 ZAWIERA:

Film 3. Kosz kabłącok
Kosz o nietypowym kształcie - półokrągły z płaską ścianą, wykonany na kabłąku, z nieokorowanej wikliny. Świetny do noszenia ciężkich rzeczy, w gospodarstwie używany do przenoszenia plonów. Istnieje specjalna technika trzymania kosza - na przedramieniu, oparty o biodro, a w przypadku kosza większych rozmiarów - na plecach.
Czas trwania: 56 minut

Film 4. Kosz ze słomy
Kosz ze słomy urzeka naturalnym pięknem. Do jego "uszycia" niepotrzebna jest żadna forma, a materiał - żyto - jest tani i łatwo dostępny. Dzięki przedstawionym instrukcjom można wykonać słomiane koszyki, podstawki, wazony, misy i talerze.
Czas trwania: 58 minutJeden pakiet (zawierający 2 filmy) w cenie 100 zł, oba pakiety (cztery filmy) w cenie 160 zł do kupienia w biurze stowarzyszenia. Możliwa jest także wysyłka pocztowa (plus koszty wysyłki 15 zł) - prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , numer konta: 02 1020 1390 0000 6102 0465 5496.

Wydawnictwo powstało w ramach projektu „Plecionkarskim szlakiem Polski" w roku 2011.

oferta

 

Kontakt

Stowarzyszenie Serfenta
ul. Przykopa 2/5
43-400 Cieszyn
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


 Facebook   You Tube    logoNG

 

 


 

 

 

 

 

 

Copyright © Serfenta 2011

Projekt i wykonanie: szasza.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Czytaj więcej.