• An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Stowarzyszenie Serfenta istnieje, aby plecionkarstwo żyło. Pracujemy, by zachować dla Was tradycję i mądrość przekazywaną przez pokolenia. Przemierzamy tysiące kilometrów, aby wiedzieć o nim wszystko. Uczymy młodych ludzi rzemiosła, które zanika. Pomagamy mistrzom plecionkarstwa zaistnieć na rynku. Pokazujemy to piękne rzemiosło światu.


Wolontariat Europejski

Stowarzyszenie Serfenta jest akredytowaną organizacją wysyłająca i koordynującą projekty goszczące Wolontariatu Europejskiego.

Wolontariat Europejski (European Voluntary Service EVS) to finansowany przez Komisję Europejską program umożliwiający działania wolontarystyczne za granicą. Udział w programie jest otwarty dla wszystkich osób w wieku od 18 do 30 lat. Projekty trwają od 2 do 12 miesięcy i realizowane są w krajach Unii Europejskiej, jak i w krajach nie będących członkami wspólnoty. Są finansowane przez Unię Europejską w ramach Programu ERASMUS+.

W ramach programu każdy wolontariusz ma zapewniony: transport na miejsce projektu i z powrotem, wyżywienie, mieszkanie, kurs językowy, transport lokalny oraz otrzymuje kieszonkowe. Udział w Wolontariacie Europejskim sprzyja rozwojowi osobistemu i zawodowemu.

Wolontariat polega na pracy społecznej wykonywanej na rzecz zagranicznej organizacji lub instytucji o charakterze niekomercyjnym oraz na wsparciu lokalnej społeczności, wśród której przebywa się w czasie trwania wolontariatu.

Pierwszeństwo wyboru według kryteriów Programu Eramsus+ ma młodzież defaworyzowana, czyli młodzież, która ma ze względu na różne czynniki mniejsze możliwości wzięcia udziału w innych programach.

Tematyka projektów, w których mogą wziąć udział wolontariusze to m.in.:

Świadomość europejska
Dialog międzyreligijny
Przeciwdziałanie dyskryminacji
Kultura i sztuka
Niepełnosprawność
Mniejszości
Równość płci
Polityka młodzieżowa
Media i system informacji / Informacja młodzieżowa
Edukacja poprzez sport i zajęcia na powietrzu
Zdrowie
Środowisko
Współpraca na rzecz rozwoju

Rekrutacja kandydatów na Wolontariuszy Europejskich jest prowadzona przez cały rok. Koordynator projektu ze Stowarzyszenia Serfenta pomaga w znalezieniu projektu i przygotowaniu się do wyjazdu, a także utrzymuje stały kontakt z wolontariuszem podczas jego pobytu za granicą. W razie problemów pomaga w znalezieniu rozwiązania.

Wykaz wszystkich projektów EVS jest dostępny na stronie Komisji Europejskiej.

Jesteś zainteresowany wyjazdem? Znalazłeś interesujący Cię projekt w bazie danych organizacji akredytowanych? Skontaktuj się z nami.

Koordynatorka EVS

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

EUflag-Erasmus vect POS

 

oferta

 

Kontakt

Stowarzyszenie Serfenta
ul. Przykopa 2/5
43-400 Cieszyn
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


 Facebook   You Tube    logoNG

 

 


 

 

 

 

 

 

Copyright © Serfenta 2011

Projekt i wykonanie: szasza.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Czytaj więcej.