Miłość w Serfencie

Serfenta łączy! Nie tylko nas trzy, które na co dzień pracujemy w stowarzyszeniu, nie tylko plecionkarzy z klientami, designerami i pasjonatami plecionkarstwa. Łączy też ludzi w piękne, trwałe pary!

Poznajcie Laurę i Wojtka! Laura przyjechała do nas w 2017 roku z Hiszpanii na wolontariat europejski EVS. Była w Serfencie cały rok wspierając nas w wielu działaniach, szczególnie tych wymagających użycia języka angielskiego i hiszpańskiego.

Szybko odkryliśmy jej manualny talent, dlatego prowadziła z nami warsztaty plecionkarskie i niektóre zamówienia. Pewnie wiecie, że wykonujemy duże rzeźby z wikliny – właśnie dzięki Laurze powstała nasza ulubiona – wiklinowy kot! Była też z nami na festiwalu Gdynia Design Days 2017, gdzie prezentowaliśmy wystawę Sploty na fali. Praca w Serfencie to podróże, różnorodność i ciekawe wyzwania!

W tym czasie bardzo zaprzyjaźniliśmy się z Laurą, a ona polubiła Cieszyn na tyle, że postanowiła zostać tu dłużej. Główną przyczyną jest jednak… miłość! Związała się z Wojtkiem, instruktorem skateboardingu i przyszłym doktorem antropologii kulturowej. Teraz podróżują między Polską a Hiszpanią, ale Laura planuje dalej z nami współpracować.

Polecamy Wam współpracę i wolontariat z Serfentą, jak widzicie wnosi to w życie dużo dobrych zdarzeń! Czego życzymy Wam w Nowym 2019 Roku!

Udostępnij:

Podobne wpisy

Wyplatanie z roślin – faktura, zapach, dźwięk

Warsztaty z naturalnych, roślinnych materiałów to niezwykłe doświadczenie…

Warsztaty z naturalnych, roślinnych materiałów to niezwykłe doświadczenie związane z dotykiem i zapachem, doświadczenie bardzo…