fbpx

Na Święta – Serfenta łączy i tworzy okazje do spotkań

Może czasem zastanawiacie się, jaka jest nasza rola w warsztatach i innych działaniach. Chcemy dziś Wam o tym opowiedzieć, bo Święta Bożego Narodzenia to idealny czas by mówić o połączeniach i spotkaniach. Warsztaty mistrzowskie tworzą: mistrz/mistrzyni, Serfenta i Wy – uczestniczki i uczestnicy. Dlaczego po latach pracy stworzyłyśmy taki właśnie model? Doprowadziły do tego różne nasze doświadczenia.

Na początku, lata temu, włożyliśmy duży trud w to, aby odnaleźć mistrzów plecionkarstwa. Podróżowaliśmy, szukaliśmy, rozmawialiśmy, opowiadaliśmy. Teraz widzicie tego piękne efekty, ale przekonanie plecionkarza do prowadzenia warsztatów czy do wyplatania przedmiotów, które możemy później pokazać Wam w sklepie – to wieloletni proces. Za warsztatami, w których bierzecie udział stoi historia przyjaźni i zaufania, wielu rozmów telefonicznych i wypitej wspólnie herbaty, żeby móc ze sobą współpracować.

Taką też drogą trafiają do nas produkty, które widzicie na naszej stronie w sklepie – to efekt naszej wieloletniej współpracy i przyjaźni. Kupując produkty mistrzów, kierujecie do nich wsparcie oraz doceniacie naszą pracę. Pracę, która często jest niewidoczna, jednak bez niej nic by się nie wydarzyło. Cieszymy się, kiedy nie omijacie nas, ale rozumiecie naszą rolę w tej współpracy!

Nasi mistrzowie zwykle są w wieku senioralnym (choć nie wszyscy) i mieszkają w małych miejscowościach. Często też nie są nauczycielami i pedagogami, są po prostu mistrzami swojego rzemiosła, którzy posiadają niesamowite umiejętności. Wtedy pojawiamy się z pomocą my, Serfentki! Przygotowujemy razem z nimi proces, w którym swoje umiejętności mogą przekazać osobie, która pierwszy raz ma w ręce wierzbową witkę czy inny materiał. Czasem trzeba się natrudzić, żeby opisać komuś krok po kroku coś, co sami świetnie umiemy robić. W tym celu najpierw uczymy się od nich – żeby później móc nauczyć Was wszystkiego.

Nazywamy siebie łączniczkami – tworzymy połączenia pomiędzy mistrzem a grupą osób, która chce się uczyć. Organizujemy, przygotowujemy, projektujemy. Czasem też – namawiamy i przekonujemy plecionkarza, że to będzie świetne przeżycie spotkać się z grupą osób z całej Polski, a nawet z całego świata. Poza tym opiekujemy się, dbamy o odpoczynek i dobry sen mistrzyni/mistrza w chwilach wolnych. Zapewniamy też dobre wynagrodzenie naszych mistrzyń i mistrzów, bo widzimy w ich pracy ogromną wartość.

Na warsztatach poznajemy fantastyczne osoby z przeróżnych branż – od designu, przez sztukę do biznesu! Łączy nas wszystkich – ciekawość, otwartość, chęć poznania rzemiosła i stworzenia czegoś pracą własnych rąk. Cieszymy się za każdym razem, kiedy możemy Was spotkać na warsztatach. A jak cieszą się nasi mistrzowie! Ich i Wasza radość jest wspaniałą nagrodą.

Produkty mistrzów cały czas w naszym sklepie – idą święta… polecamy się!

I życzymy Wam wspaniałego świątecznego czasu wypełnionymi dobrymi spotkaniami i czułością, o której mówiła w swojej przemowie noblistka Olga Tokarczuk. Do zobaczenia w Nowym Roku na warsztatach, czekamy na spotkania z Wami. Warsztaty mistrzowskie ogłosimy w przyszłym tygodniu!

 

Udostępnij:

Podobne wpisy