fbpx

Jesteśmy otwarci na współpracę z projektantkami i projektantami, chętnie znajdujemy plecionkarstwu nowe miejsce w świecie designu. Interesują nas połączenia z nowymi materiałami i technologiami. Szukamy nowych rozwiązań, aby plecionkarstwo żyło. Opowiadamy też o naszym modelu biznesowym opartym na współpracy z rzemiosłem.

Z Wydziałem Form Przemysłowych ASP w Krakowie zorganizowaliśmy cykl warsztatów, który prowadził do powstania gotowych produktów bazujących na tradycyjnych technikach wyplatania. Część z nich znajdziecie w naszym sklepie.

Dla ASP w Łodzi prowadziliśmy warsztaty materiałoznawcze – to poznawanie wybranych materiałów plecionkarskich – wikliny, słomy, rogożyny - i skupienie się na mniejszych formach artystycznych lub użytkowych.

Projektujesz? Szukasz nowych dróg dla swoich studentów? Napisz do nas, jeśli chcesz z nami współpracować!

Zobacz jak wyglądały warsztaty projektowe z WFP ASP w Krakowie.

Udostępnij:

Rzemiosło wraca do łask

Wartość pracy ręcznej znów rośnie i zyskuje uznanie w oczach klientów. Rzemiosłem interesują się media oraz festiwale designu.

Nasza rola to rola łącznika pomiędzy światami tradycji i nowoczeności. Widzimy miejsce dla plecionkarstwa we współczesnym świecie. Jeżeli chcesz poznać nasze działania łączące dobry design i nowoczesność z najlepszymi tradycjami naszych mistrzów.

Od idei do działalności biznesowej

Mówimy o sobie, że istniejemy, aby plecionkarstwo żyło. Ta idea przyświeca nam od samego początku naszej działalności i prowadzi nas przed rozmaite działania. Kiedy jednak możemy z całą siłą wprowadzać ją w życie? Aby realizować ideę potrzebne jest podejście rynkowe i finansowe, które pozwala nam istnieć i codziennie działać, a także realizować wytyczone cele.

Zaczęło się od badań etnograficznych – co robimy teraz?

Jeżeli chcecie o tym posłuchać – zapraszamy Was na wizytę studyjną do Cieszyna!

Chcecie zaprosić nas do siebie? Piszcie!

Przedsiębiorstwo społeczne

Droga od organizacji społecznej do prężnie działającego przedsiębiorstwa nie jest prosta. Opowiemy na przykładzie działalności Serfenty o procesie ekonomizacji, wsparciu tradycyjnego rzemiosła i miejscu, gdzie idee społeczne spotykają się z rynkiem.

Zapytaj o szczegóły! Paulina Adamska
  • +48507933191