Jesteśmy otwarci na współpracę z projektantkami i projektantami, chętnie znajdujemy plecionkarstwu nowe miejsce w świecie designu. Interesują nas połączenia z nowymi materiałami i technologiami. Szukamy nowych rozwiązań, aby plecionkarstwo żyło. Opowiadamy też o naszym modelu biznesowym opartym na współpracy z rzemiosłem.

Z Wydziałem Form Przemysłowych ASP w Krakowie zorganizowaliśmy cykl warsztatów, który prowadził do powstania gotowych produktów bazujących na tradycyjnych technikach wyplatania. Część z nich znajdziecie w naszym sklepie.

Dla ASP w Łodzi prowadziliśmy warsztaty materiałoznawcze – to poznawanie wybranych materiałów plecionkarskich – wikliny, słomy, rogożyny - i skupienie się na mniejszych formach artystycznych lub użytkowych.

Projektujesz? Szukasz nowych dróg dla swoich studentów? Napisz do nas, jeśli chcesz z nami współpracować!

Zobacz jak wyglądały warsztaty projektowe z WFP ASP w Krakowie.

Udostępnij:

Nasz zespół

Nasz zespół to doświadczona ekipa badawcza, składająca się z antropologów, pedagogów, dokumentalistów. Dysponujemy wysokiej jakości sprzętem do rejestracji danych.

 

Badania społeczne

Etnografia to studia nad życiem ludzi, ich kulturą materialną, społeczną oraz duchową. Jest obserwacją człowieka w jego naturalnym środowisku życia – w domu, środowisku lokalnym, miejscu pracy.

Etnografia jest również bardzo skuteczną metodą badań społecznych – pozwala oprzeć zdobytą wiedzę na danych jakościowych. Terenowe badania etnograficzne gwarantują obiektywność, opis sytuacji bez zniekształceń, autentyczność, pogłębioną charakterystykę, całościową perspektywę.

Etnografia a biznes

Metoda badań etnograficznych to przede wszystkim praca w terenie, a w tym m.in. pogłębione wywiady, kwestionariusze osobowe – także dostosowywane do indywidualnych potrzeb, obserwacje uczestniczące. W oparciu o zbiór danych i analizę zgromadzonej dokumentacji przygotowujemy raport.

W biznesie rezultatów badań etnograficznych można użyć m.in. do testowania nowych produktów czy usług.

Ze względu na odrębność każdego zlecenia cena wykonania badań uzgadniana jest indywidualnie.

Zapytaj o szczegóły! Paulina Adamska
  • +48507933191