Aby plecionkarstwo żyło!

Aby plecionkarstwo żyło!

Pod tą nazwą, która jest jednocześnie mottem Serfenty, kryje się nasz nowy, roczny projekt. Zapraszamy was do bycia z nami i obserwowania co będzie się działo!

A dzieje się sporo! Wyjeżdżamy na badania etnograficzne do kolejnych mistrzów plecionkarzy w następne regiony kraju, prowadzimy warsztaty wyplatania koszy kabłącoków z Lucimi – tych, które znajdują się na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego oraz pracujemy nad filmami pokazującymi piękno polskich, unikatowych koszy. W kilku miejscach pokażemy także naszą nową wystawę fotograficzną, która rozpoczęła już tournee po Polsce. Jej premiera odbyła się podczas festiwalu Łódź Design Festival w maju 2018 r. Więcej szczegółów wkrótce!

fot. Barbara Szczepanek

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Marszałkowskiego oraz budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

 

Udostępnij:

Podobne wpisy

W poszukiwaniu korzeni

Zapraszamy na spotkanie dotyczące możliwości wpisu umiejętności plecionkarskich…

Zapraszamy na spotkanie dotyczące możliwości wpisu umiejętności plecionkarskich ze wsi Jaworzynka na krajową Listę Niematerialnego…