Aby plecionkarstwo żyło!

Aby plecionkarstwo żyło!

Pod tą nazwą, która jest jednocześnie mottem Serfenty, kryje się nasz nowy, roczny projekt. Zapraszamy was do bycia z nami i obserwowania co będzie się działo!

A dzieje się sporo! Wyjeżdżamy na badania etnograficzne do kolejnych mistrzów plecionkarzy w następne regiony kraju, prowadzimy warsztaty wyplatania koszy kabłącoków z Lucimi – tych, które znajdują się na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego oraz pracujemy nad filmami pokazującymi piękno polskich, unikatowych koszy. W kilku miejscach pokażemy także naszą nową wystawę fotograficzną, która rozpoczęła już tournee po Polsce. Jej premiera odbyła się podczas festiwalu Łódź Design Festival w maju 2018 r. Więcej szczegółów wkrótce!

fot. Barbara Szczepanek

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Marszałkowskiego oraz budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

 

Udostępnij:

Podobne wpisy

Współpracujemy z biznesem!

Nasze produkty zamawiają nie tylko klienci indywidualni, ale…

Nasze produkty zamawiają nie tylko klienci indywidualni, ale także firmy!

Serfenta na Łódź Design Festival

Wystawa Stowarzyszenia Serfenta PLECIEMY!/WE WEAVE!

Wystawa Stowarzyszenia Serfenta PLECIEMY!/WE WEAVE! powstała na zamówienie Łódź Design Festival 2018.

Plecionkarstwo & pszczelarstwo – warsztaty

PAULINA ADAMSKA (plecionkarstwo) – mistrzyni plecionkarska, instruktorka rękodzieła…

PAULINA ADAMSKA (plecionkarstwo) – mistrzyni plecionkarska, instruktorka rękodzieła artystycznego, etnolożka, prezeska Stowarzyszenia Serfenta.