W poszukiwaniu korzeni

Zapraszamy na spotkanie dotyczące możliwości wpisu umiejętności plecionkarskich ze wsi Jaworzynka na krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kultury.

Wyplatanie kosza kabłącoka – warsztaty mistrzowskie Mood Concept

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty plecionkarskie, prowadzone przez Stowarzyszenie Serfenta oraz mistrza plecionkarskiego, Łukasza Kilijanka z Lucimi podczas targów MOOD CONCEPT 2018! Te warsztaty to zdobycie konkretnych umiejętności wyplatania wyjątkowego, wiklinowego kosza na wierzbowej ramie, który świetnie wygląda w każdym wnętrzu​.

Chlebem i słomą – warsztaty wyplatania i pieczenia

Wreszcie nadchodzą! Długo zapowiadane warsztaty CHLEBEM I SŁOMĄ to zdobycie konkretnych umiejętności i przyjemnie spędzony czas. Każdy uczestnik wyplecie słomiany kosz rozrostowy oraz wypiecze bochenek chleba. Pyszny, domowy chlebek i własnoręcznie zrobiony kosz uczestnicy zabierają po warsztatach ze sobą.

Lecimy do Japonii!

Przyznam się, że sama Japonia bardzo mnie pociąga, szczególnie ta za czasów Samurajów, choć wiem, że takiej, to nie mam szansy zobaczyć. Ale za to odbyć około 20 godzinny lot samolotem z przesiadką w… Pekinie, to już tak!

Kabłącok w Kanadzie

Kabłącok w Kanadzie Pewnego dnia w pracy Łucja podekscytowana pokazała mi zdjęcie naszego wiklinowego kabłącoka ze wsi Lucimia na jednym ze zdjęć na Instagramie.

Wyplatanie z korzeni świerka – warsztaty mistrzowskie

MISTRZ: JAN ZOGATA Kiedy: 7-9 września 2018 Gdzie: Jaworzynka, Muzeum na Grapie Charakter warsztatów: profesjonalny/zdobycie konkretnych umiejętności pozyskiwania materiału i wyplatania Dla kogo: dla każdego, nie jest wymagana żadna znajomość technik plecionkarskich, ani żadne doświadczenie w zakresie plecionkarstwa Zapraszamy Was